Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / 6 vekil dilekçeyi sundu! Başbuğ hakkında suç duyurusu!

6 vekil dilekçeyi sundu! Başbuğ hakkında suç duyurusu!

Bekir Bozdağ, Mustafa Elitaş ve Ahmet Aydın’ın da arasında bulunduğu AK Partili 6 milletvekili, askerlerin sivil mahkemede yargılanmasının önünü açan TBMM’nin yasa değişikliğine “FETÖ projesi” diyen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulundu.
AK Partili 6 milletvekili eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un 11 yıl önce Meclis’ten geçen askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasının önünü açan yasa ile ilgili FETÖ iddiasını yargıya taşıdı.
Düzenlemede imzası olan milletvekilleri; hem İlker Başbuğ hem de eski CHP milletvekili Dursun Çiçek’in iddiaları için suç duyurusunda bulundu.
AK Partili vekillerin başvurusu avukatları tarafından yapıldı. Başbuğ ve Çiçek’e “iftira suçundan soruşturma yapılarak kamu davası açılması” talep edildi.

 

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ömer Halisdemir’in babası: Oğlumun şehit olacağı içime doğmuştu

Katıldığı programda 15 Temmuz'daki hain darbe girişimini engellerken şehit düşen Ömer Halisdemir'den bahseden baba Hasan Hüseyin Halisdemir, konuşmasıyla herkesi ağlattı. Elazığ Bünyamin Eroğlu ve Kongre Merkezi’nde, 15 Temmuz Milli İrade Ocakları tarafından ‘Şühedanın Sesi Elazığ’ programı düzenlendi. Programa Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve diğer şehit yakınları katıldı. 15 Temmuz gecesindeki darbe girişimini önleyen [...]

Bir cevap yazın