Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / Libya’daki Ulusal Mutabakat Hükümeti: Türkiye’den askeri destek isteyeceğiz

Libya’daki Ulusal Mutabakat Hükümeti: Türkiye’den askeri destek isteyeceğiz

Libya’daki Ulusal Mutabakat Hükümeti, “Trablus’ta savaş tırmanırsa Türkiye’den askeri destek isteyeceğiz” açıklaması yaptı.
Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) İçişleri Bakanı Fathi Başağa, başkent Trablus’ta çatışmaların yoğunlaşması halinde Türkiye’den askeri destek isteyeceklerini söyledi.
Reuters ajansının haberine göre Tunus’ta gazetecilere açıklama yapan Başağa, “Eğer çatışmalar yoğunlaşırsa, Trablus’u ve Trablus’ta yaşayanları koruma hakkımız var” dedi.
Libya’da General Halife Hafter’e bağlı güçler Nisan ayından bu yana başkent Trablus’u ele geçirmeye çalışıyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Türkiye’nin Libya’ya asker gönderme davetine icabet edeceğini söyledi. Erdoğan, Libya tezkeresinin Meclis açılınca gündeme getirileceğini açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’daki AKP il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada, “İnşallah Ocak ayının 8’inde, 9’unda Meclisimizden bunu da geçireceğiz ve böylece davete icabet edeceğiz” dedi.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ünvanlar arasındaki farklıkları giderecek 3600 ek göstergeye dair tüm detaylar

Memurların sabırsızlıkla beklediği ek göstergenin çıkması artık kesinleşti. Milyonlarca memur sorunun çözülmesi için gün sayarken, sürecin içinde olanlar ise tüm detayları öğrenmek istiyor. 3600 ek gösterge konusu 6. dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinden bu yana gündemden düşmedi. Milyonlarca memur 3600 ek göstergenin bir an önce çözüme ulaşmasını beklerken, hükümet bu konuda atılan adımları hızlandırmaya başladı. Ek [...]

Bir cevap yazın