İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: 63 hesapla ilgili soruşturma başlatıldı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan Kayseri’deki olaylarla ilgili provokatif paylaşım yapan 63 hesap ile ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.
Kayseri’de Suriye uyruklu şahsın 7 yaşındaki çocuğa cinsel saldırısı, Türkiye’nin gündeminde geniş yer edindi..

Kayseri’yi karıştıran ve büyük şiddet gösterilerinin yaşanmasına neden olan olay sonrası çocuğa istismarda bulunan Suriyeli şahıs tutuklandı.

Yaşanan olaylarla ilgili ise 67 kişi gözaltına alındı..

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son yaptığı açıklamasında sosyal medya hesaplarında yapılan provokatif paylaşımlara dikkat çekti..

“Paylaşımların yüzde 68’i provakatif amaçlı”

63 sosyal medya hesabı hakkında soruşturma başlatıldığı duyuran Bakan Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı:

30 Haziran 2024 akşamı Kayseri’de meydana gelen olaylar sonrası sosyal medya platformu X üzerinden yaklaşık 79 bin hesaptan, 343 bin paylaşım yapıldı.

Paylaşım yapılan hesapların %37’sinin BOT; paylaşımların %68’nini ise provakatif amaçlı ve negatif olduğu tespit edildi.

“63 hesapla ilgili soruşturma başlatıldı”

63 hesap ile ilgili soruşturma başlatıldı. Bunların 10’u savcılığa sevk edildi; diğerlerinin işlemleri devam ediyor.

Ülkemizin huzur ve güvenliğini tehdit eden, provokatif paylaşım yapanlara, nefret söylemlerinde bulunanlara göz açtırmayacağız.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türk pasaportu almak zorlaştırıldı!

Türk vatandaşlığı almak isteyen yabancılara Emniyet, MİT ve İnterpol’den alınan verilerde sorun görülmesi durumunda vatandaşlık …

Bir yanıt yazın