İt soyu soyuna çeker! Netanyahu’nun oğlundan alçak harita paylaşımı

İsrail Başbakanı Binyamin Netahyahu’nun oğlu Yair Netanyahu, Türkiye topraklarını da içine alan sözde Kürdistan haritası paylaştı. Oğul Netanyahu’nun bu paylaşımı sonrası akıllara Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri geldi.
İsrail Başbakanı Binyamin Netahyahu, Gazze’de kana doymadı…

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 328’i çocuk, 10 bin 171’i kadın olmak üzere 36 bin 171 Filistinli öldürüldü, 81 bin 420 kişi yaralandı.

Enkaz altında hala binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Oğul Netanyahu’dan skandal paylaşım

Dünyanın gözü önünde Filistin halkına soykırım yapılırken, İsrail Başbakan Binyamin Netanyahu’nun oğlu Yair Netanyahu’dan skandal bir paylaşım geldi. Netanyahu gözünü bu kez de Türkiye topraklarına dikti.

Sözde Kürdistan haritası paylaştı

Türkiye’nin toprak bütünlüğünü hedef alan Yair Netanyahu, Instagram hesabından ‘Büyük İsrail’ hedefine uygun olarak, Irak, Suriye ve İran’ın bir kısmını da içeren “4 parçalı sözde Kürdistan” haritasını paylaştı. Yair ayrıca, Türkiye’yi Kürtlere soykırım yapmakla suçladı.

‘Özgür Kürdistan’ dedi

Yair Netanyahu’nun paylaşımındaki skandal ifadeler şöyle: Tüm gözler Kürdistan’da! Türkiye tarafından Kürt halkına yapılan soykırım durdurun! Kürdistan’ın Türkiye, İran, Irak ve Suriye’nin işgaline ve baskısına son verin! Özgür Kürdistan!

Akıllara Erdoğan’ın sözleri geldi

Katil Netanyahu’nun oğlunun skandal paylaşımının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz haftalarda söylediği söz tekrar akıllara geldi.

“Gözlerini Anadolu’ya dikecekler”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki hafta önceki AK Parti Grup Toplantısı’nda yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

Hamas’ı destekliyoruz diye bizi eleştiriyorlar. Sizde hiç mi vicdan yok? Bu azgın devlet eğer durdurulmazsa vaat edilmiş topraklar hezeyanıyla gözünü Anadolu’ya dikecekler. Hamas, Gazze’de Anadolu’nun ileri hat savunmasını yapıyor. Bunu anlamayacak kadar kör müsünüz? Hem kendi topraklarının istiklali için savaşan hem de Anadolu’yu savunan Hamas’ın yanında durmaya devam edeceğiz.

Türk düşmanlığı ile biliniyor

Yair Netanyahu’nun sosyal medya paylaşımlarıyla Türk düşmanı olarak biliniyor. Netanyahu, geçmişte yaptığı bir paylaşımda Türkleri Orta Asya’dan gelerek Hristiyanlara soykırım yapmakla suçlamıştı.

Netanyahu, ayrıca Türk bayrağına hakaret içeren bir paylaşımda bulunmuştu. Instagram hesabının hikaye bölümünde “F… Turkey” yazan ve Türk bayrağını içeren bir görsel paylaşan Netanyahu, bu paylaşımdan sonra Instagram hesabını kapatmıştı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Yeni emekli maaşı düzenlemesi bugün Meclis’e geliyor

En düşük emekli aylığına ilişkin düzenleme, bugün Meclis Başkanlığı’na sunulacak. En düşük emekli maaşının 12 …

Bir yanıt yazın