Kandilin partisi DEM’den CHP’ye yeni bir “yancılık” çıkışı

DEM Parti Eş Başkanı Tuncer Bakırhan, yerel seçimlerde sırf iktidara kaybettirmek için muhalefete destek vererek ‘yancılık’ yapmayacaklarını, ilkeler konusunda anlaşarak yerelde iş birliği yapabileceklerini söyledi.

31 Mart’ta yapılacak seçim öncesine siyaset gündeminde ittifaklar, yerel iş birlikleri var. Bu kapsamda İyi Parti ile istediği ittifakı bulamayan CHP’de direksiyon DEM Parti’ye çevrildi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in olumlu mesajlarına karşılık, genel seçimlerdeki gibi gizli kapılar arkasında değil kameralar önünde konuşmak istediklerini söyleyen DEM Partililer şartlarını ortaya koyuyor.

CHP’nin yerelde iş birliği konusunda kararını beklediği DEM Parti’den yeni bir “yancılık” çıkışı geldi.  Alman sermayeli DW Türkçe’ye konuşan DEM Parti Eş Başkanı Tuncer Bakırhan, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Amacımız muhalefete yancılık yapmak değil”

Bakırhan, koşulsuz ‘iktidara kaybettirme’ politikasından vazgeçtiklerini belirterek, muhalefete yancılık yapamayacaklarını söyledi. Bakırhan, şu ifadelerini kullandı: Eskisi gibi iktidara kaybettirme ve karşısında kim olduğuna bakılmaksızın ona oy veren bu yöntemi artık değiştiriyoruz.

Kötüler arasındaki bir seçimde taraf olmayacağız, kayıtsız şartsız iktidar kaybetsin diye oy vermeyeceğiz. Sonuçta biz de bir siyasi partiyiz. Üstelik büyük bedeller ödeyen bir partiyiz. Amacımız sadece muhalefete yancılık yapmak değil.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Dünyanın en değerli kulübü yeniden Real Madrid

Marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’ın yaptığı araştırmaya göre, geçen yıl birinciliği Manchester City’e kaptıran Real …

Bir yanıt yazın