Fransız kanalında “Filistin’e niye Fransız kalmıyorsun” gerginliği!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Fransız CNews televizyon kanalı sunucusu Pascal Praud, canlı yayına katılan gazeteciyi “Filistinlileri anladığını söylediği” gerekçesiyle program sonrası sert tepki gösterdi. Praud ” Yayında Filistinlileri savunmayı bırakabilirsen iyi olur” dedi.
İsrail’in yoğun saldırılarıyla karşı karşıya kalan Gazze, dünya basınında..

7 Ekim’de Hamas’ın saldırılarını bahane eden İsrail, Gazze’yi gece gündüz demeden bombalıyor..

Masum sivilleri hedef almaktan kaçınmayan İsrail, hastaneleri de vurarak dünyanın gözü önünde savaş suçu işliyor.

İsrail’e desteğini açıklayan Fransa’da ise Gazze’yle ilgili tek bir olumlu cümleye bile tahammül yok.

Fransız CNews televizyon kanalı sunucusu Pascal Praud, canlı yayına katılan gazeteciyi “Filistinlileri anladığını söylediği” gerekçesiyle program sonrası azarladı.

“Filistinlileri savunmayı bırakabilirsen iyi olur”

Programın sosyal medyada yayınlanan kamera arkası görüntülerinde, Praud’un yayına katılan bir gazeteciye “Yayında Filistinlileri savunmayı bırakabilirsen iyi olur.” dediği duyuluyor.

Praud, söz konusu gazetecinin “Filistinlileri anladığını söylediğini” belirterek, “Filistinlilerin, İsrail’i yok etmek istediğini” iddia etti.

Filistin halkını savunmadığını belirten gazeteci, Praud’un Filistin halkına yönelik suçlamalarını kabul etmeyerek, sunucunun tavrına tepki gösterdi.

“Filistinlileri anladığını söylemedi, durumu anlattı”

Bir diğer kadın gazeteci ise meslektaşını savunarak, “(Filistinlileri) anladığını söylemedi, (bölgedeki) durumu anlattı.” dedi.

Sosyal medyada tepki topladı: Utanç verici

Tepkiye neden olan söz konusu kayıtlar, kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu.

Bir sosyal medya kullanıcısı, “Herkes gerçek yüzlerini görüyor artık” değerlendirmesini yaparken, bir diğer kullanıcı da “Bu ne şimdi yine ?” diyerek, Praud’un bir gazetecinin davranması gerektiğinin aksine hareket ettiğini savundu.

Başka bir kullanıcı da durumu “utanç verici” olarak niteledi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Gazze’de ateşkes bir gün daha uzatıldı!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz İsrail ordusu yaptığı açıklamada, “Ateşkes, arabulucuların rehinelerin serbest bırakılması sürecini sürdürme …

Bir cevap yazın