Kılıçdaroğlu’nun depremzedelerle ilgili o iddiası çürük çıktı!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Kemal Kılıçdaroğlu, depremzedelere 3 aylık elektrik faturalarının toplu olarak kesildiğini iddia etti. Kısa sürede bu iddianın gerçek dışı olduğu anlaşıldı. İletişim Başkanlığı iddiayı yalanlayarak, ertelenen faturaların 6 eşit taksitle ödeneceğini belirtti.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerek sosyal medyada yaptığı paylaşımlar gerekse farklı mecralarda yaptığı yanıltıcı açıklamalar gündem olmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na bağlı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Kılıçdaroğlu’nun bir iddiasını daha yalanlayarak ‘gerçeği’ paylaştı.

“Depremzedelerimize 3 ay erteledikleri elektrik faturalarını toplu kestiler”
Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, depremzedelerin ertelenen 3 aylık elektrik faturalarının toplu olarak kesildiğini iddia ederek şöyle yazdı:

“Depremzedelerimize 3 ay erteledikleri elektrik faturalarını toplu kestiler. Aralarında 7 bin liraya varan rakamlarda fatura yolladıkları, uyuyacak çadır, yiyecek ekmek bulamayan, ağır kayıplar yaşamış vatandaşlarımız var. İnsafınız ve insanlığınız yok sizin. Allahtan korkun. O faturaları silin.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Senin yassını kim tutacak? Biden’dan Nicol Paşinyan’a mektup: Yasını tutuyoruz!..

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Karabağ’dan çekilme kararı alan Ermenistan’a kabinesinden bir üye ve mektup yollayan …

Bir cevap yazın