Zeydan Karalar’dan Belediye işçilerine “Kılıçdaroğlu’na oy verin baskısı” iddiası!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın belediye işçilerine, “Oyunuzu Kılıçdaroğlu’na verip, fotoğrafını çekin, bize getirin, yoksa işten çıkarılırsınız.” şeklinde talimat verip, tehdit ettiği iddia edildi. . AK Parti ve MHP İl Başkanları, Karalar’ın bu talimat iddialarına tepki göstererek, “Bu talimat kanunlara aykırıdır” dediler.

Bilindiği gibi 14 Mayıs’ta yapılan Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimle birlikte ilk turu tamamlanan cumhurbaşkanı seçimi süreci, 28 Mayıs’ta yapılacak olan 2.tur seçimiyle birlikte tamamlanacak. Muhalefette ise Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanabilmesi için büyük bir mücadeleye girdiği, kazanmak için her türlü yolu denediği öne sürüldü.

Öyle ki, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın, belediye işçilerine “Oyunuzu Kılıçdaroğluna verin ve fotoğrafını çekin” şeklinde talimat verdiği ortaya çıktığı iddia edildi.

Demokratik kurallara aykırı olan Karalar’ın bu talimatına tepki gecikmedi. MHP İl Başkanı Yusuf Kanlı, yazılı açıklamasında, seçime kısa süre kaldığını hatırlatarak, “Seçim öncesinde Büyükşehir Belediyesinin çalışanlara tehdit ve şantaj yoluna gittiğini duyum almaktayız. Karaların işçilere, 28 Mayıs’ta sandığa gittiğinizde oyunuzu Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na verin ve bunun görüntüsünü çekin, bize getirin, yoksa işten çıkarılırsınız” şeklinde tehdit ve şantaj yapıldığı duyumları aldıklarını iddiaa etti.

MHP İl Başkanı Yusuf Kanlı, şu değerlendirmelerde bulundu: “Kendilerine çıkan oyları yeterli görmeyen CHP zihniyeti depremzedelere hakaretler yağdırdı, küfürler etti, barındıkları yerlerden attı. Şimdi de 28 Mayıs’ta CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yeterli oy çıkmaması durumunda köylere, mahallelere hizmet verilmeyeceği, sandıklarda kullanılan oyun görüntüsüyle ispat edilememesi durumunda çalışanların işten çıkarılacağı tehdidini savuruyor.

Bu durumun sadece Adana’da olmadığı bilinmektedir. Sözün bittiği yerdeyiz. Yazıklar olsun diyorum. Bu ayıp CHP’ye bir asır yeter. Demokrasimiz, insan hak ve hürriyetleri, milli irade tehdit ve tehlike altındadır. Yüksek Seçim Kurulunun olaya müdahil olması, Cumhuriyet savcılarımızın resen soruşturma açması, sorumluların ise cezalandırılması beklenmekteyiz.”

“Bu talimat kanunlara aykırıdır”
Öte yandan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Allah’ın izniyle bu millet pazar günü sandıkta size cevabı verecek” ifadeleri kullandı.

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ay açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Adana’mızın şerefli, haysiyetli Büyükşehir Belediyesi çalışanları, Belediye Başkanının size verdiği ‘Oyunuzu Kılıçdaroğlu’na verip fotoğrafını çekin’ talimatı bir suçtur. Amirlerinizin verdiği bu talimat kanunlara aykırıdır. Siz kıymetli bürokratlarımızın, memurlarımızın ve işçilerimizin bu suça ortak olmayacağınızı ve oyunuzu bu kör zihniyete gasp ettirmeyeceğinizi biliyorum. Bu sebeple kanunsuz emirler yerine getirilmez.”

“Allah’ın izniyle bu millet pazar günü sandıkta size cevabı verecek”
Sandık kurulu başkanlarına da çağrıda bulunan Ay, şunları kaydetti: “Belediye başkanının bu kanun tanımaz çağrısını geçersiz kılmak için sizler de sadece hukuk kurallarını uygulayın. ‘Oy kabinine herhangi bir kamera ve cep telefonu ile girmenin yasak olduğu’ hükmünü istisnasız herkes için uygulayın.

Adana’mıza yakışır bir seçim ortamı için lütfen pürdikkat edelim. CHP’nin Genel Başkanı Bay Bay Kemal’in toplumun tüm kesimlerini fütursuzca, arsızca ve ahlaksızca tehdit ettiğine alışkınız. Zeydan Karalar da onun izinden gitmek isteyebilir. Ama biz buradayız, buna asla müsaade etmeyeceğiz. Unutmayın, bu milletin size olan cevabı Allah’ın izniyle pazar günü sandıkta çok ağır olacaktır.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türk pasaportu almak zorlaştırıldı!

Türk vatandaşlığı almak isteyen yabancılara Emniyet, MİT ve İnterpol’den alınan verilerde sorun görülmesi durumunda vatandaşlık …

Bir yanıt yazın