Erzurum olayları ilgili olarak İmamoğlu hakkında suç duyurusunda bulunuldu!

Görev alanını terk edip kaos arayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erzurum’da taşlı saldırıya uğrayınca muhalif kanat saldırının göbeğine Erzurum Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i oturtmaya kalkıştığı öne sürüldü.

Erzurum Belediye Başkanı Mehmet Sekmen konu ile ilgili olarak yaptığı basın toplantısında kriz ve kaosun peşinde koşan Ekrem İmamoğlu olduğunu öne sürerek şunları söyledi:

Erzurum İl Seçim Kurulu’nun izin verdiği büyük miting alanı yerine şehir merkezinde miting yapmaya kalkan Ekrem İmamoğlu, kentte olayların çıkmasına neden oldu. CHP, yaşananlar üzerinden siyasi çıkar peşinde. Kimsenin Erzurumlunun huzurunu bozmaya hakkı yoktur. Şehrimizi krize ve kaosa alet etmek isteyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı hakkında suç duyurusunda bulunacağım.”

Öte yandan CNN Türk kanalına canlı olarak Bağlanan Erzurum Valisi Okay MEMİŞ de Erzurum belediye başkanının açıklamalarına benze açıklamalarda bulunarak,” İmamoğlu,  esnaf ziyaretinden bulunmak üzere  izin talebinden bulunmuştur. Olay ile ilgili olarak gerekli tahkikatlar yapılmaktadır. Esnaf ziyareti yerine miting yapması provokatörlerin işine yaramıştır. Polisimiz gerekli tedbirleri almıştır. Gerekli tahkikatları yapmaktayız” dedi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Yeni emekli maaşı düzenlemesi bugün Meclis’e geliyor

En düşük emekli aylığına ilişkin düzenleme, bugün Meclis Başkanlığı’na sunulacak. En düşük emekli maaşının 12 …

Bir yanıt yazın