Fatih Dönmez: Her türlü ön yargıyı yıktık Filyos’ta yanan bu meşale sönmez artık

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Her türlü ön yargıyı yıktık, arayamazsınız dediler aradık bulamazsınız dediler bulduk çıkaramazsınız dediler çıkardık. Bugün Filyos’ta Türkiye’nin enerjide bağımsızlık ateşi dalga dalga yayılıyor. Bu meşale sönmez artık” dedi.

Filyos Limanı’nda tarihi anlar yaşanıyor..

Enerji sektöründe bağımsızlık yolunda atılan adımlar bugün meyvesini veriyor.

Karadeniz gazı, Filyos Limanı’nda düzenlenen Karadeniz Doğalgazı Devreye Alma Töreni’nde karaya çıkarıldı.

“Bu meşale sönmez artık”

Törende konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, şu ifadeleri kullandı:

Yüzyıl sonra bir başka gemi. Yine Karadeniz’in suları Fatih Sondaj gemisi bir milletin kaderinin değişmesinde başrol oynadı. Yılmadık, ümitsizliğe kapılmadık sonunda başarabileceğimizi biliyorduk. Geldiğimiz noktada her türlü zorluğa, her türlü yıldırmaya rağmen başardık. Bir hayalimiz vardı inandık, mücadele ettik. Her türlü ön yargıyı yıktık, arayamazsınız dediler aradık bulamazsınız dediler bulduk çıkaramazsınız dediler çıkardık. Bugün Filyos’ta Türkiye’nin enerjide bağımsızlık ateşi dalga dalga yayılıyor. Bu meşale sönmez artık.

Ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın butona basarak meşaleyi yakmasıyla yerli gaz karaya çıkarıldı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Dünyanın en değerli kulübü yeniden Real Madrid

Marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’ın yaptığı araştırmaya göre, geçen yıl birinciliği Manchester City’e kaptıran Real …

Bir yanıt yazın