Kılıçdaroğlu’nun 4 ayaklı stratejisi

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

İktidar olmaları durumunda 6 ay içerisinde Türkiye’yi uçuşa geçireceklerini birçok kez dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu, 4 ayaklı stratejisini İzmir’de açıkladı.

Türkiye tarihinin en önemli seçimlerine gün sayıyor.

Adayların şekillenmeye başladığı seçim sürecinde, nabızlar yüksek.

Cumhur İttifakı’nın aylar öncesinden açıklanan adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu çıkarıldı.

İzmir’de gerçekleştirilen İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’ndeki programa 6’lı masa liderleri de katıldı. 

4 ayaklı stratejisini açıkladı

Burada konuşan 6’lı masanın Cumhurbaşkanı Adayı olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidar olması durumunda izleyeceği 4 ayaklı stratejisini duyurdu. 

“Çip üreten bir Türkiye olacağız” vurgusu dikkat çekti

İkinci ayak olarak anlattığı ‘Üreten Türkiye’ başlığı altında çip üretimine değinen Kılıçdaroğlu, “21. Yüzyılın Türkiye’sinin temel hedefi bilim, sanayi ve teknolojide çip üreten bir ülke olmak.” ifadelerini kullandı.

Yerli çip üretilerek tanıtılmıştı

Ancak, Kılıçdaroğlu’nun vaat olarak bahsettiği yerli çip üretimi geçtiğimiz yıl yapıldı.

Teknolojinin yerlileştirilmesinde önemli adımlar atan TÜBİTAK ve ASELSAN, tamamen yerli ve milli imkanlarla ürettiği Lazer Dedektör Sinyal Kuvvetlendirme Çipi ile işlemciyi tanıtmıştı. 

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkan Erdoğan, Zelensky ve Putin’le görüştü

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Erdoğan, Rus ve Ukraynalı mevkidaşlarıyla peş peşe görüşmeler gerçekleştirdi. Yürütülen telefon …

Bir cevap yazın