İyi Partili Ayhan Altıntaş’ın istifası 3 saat sürdü

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

İyi Parti Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş, 6’lı masanın dağılması ile istifa ederken Meral Akşener’le görüşmesinin ardından istifasını geri çekti.

İyi Partili Ayhan Altıntaş'ın istifası 3 saat sürdü

Ankara’da muhalefet saflarındaki fırtına devam ediyor.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 6’lı masayı yıkmasıyla büyük bir çöküş yaşandı.

Masadaki diğer liderlerin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday olarak göstermesi üzerine masadan çekilen Akşener’e parti içinden en üst düzey tepki İyi Parti Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş’tan geldi.

Önce istifa etti

Altıntaş Twitter hesabından yaptığı açıklama ile partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Altıntaş, “Son siyasi gelişmeler ışığında, gördüğüm lüzum üzerine İyi Parti’den istifa ettiğimi kamuoyuna saygıyla duyururum.” ifadelerini kullandı.

İstifayı 3 saatte geri çekti

Ankara Vekili daha sonra Meral Akşener ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin sonucunda istifasını geri çeken Altıntaş bu kez de, “Değerli Genel Başkanımızla yaptığım istişare ve değerlendirme sonucu partimden istifamı geri almış bulunuyorum. Saygılarımla.” paylaşımında bulundu.

İstifası 3 saat süren İyipli vekil son paylaşımında ise ortak aday konusunda umutlu olduğunu belirtti.

“Daha kapsayıcı ve kucaklayıcı bir şekilde yürütüleceğine”

Altıntaş, “Değerli Genel Başkanımla yaptığımız değerlendirmede, son günlerde liderler seviyesindeki iletişim dilinin toplumun geniş kitlelerinde itham edici ve ayrıştırıcı hale gelmesinin, karşı karşıya olduğumuz problemlerin çözümünü zorlaştırdığına dair inancımı dile getirdim.

Cumhurbaşkanlığı aday belirleme sürecinin daha kapsayıcı ve kucaklayıcı bir şekilde yürütüleceğine dair inancım artmış bulunmaktadır.

Özlediğimiz huzur ve güven dolu günlere bir an önce kavuşma dileğimle milletimize saygılarımı sunuyorum.” dedi.

İyi Partili Ayhan Altıntaş'ın istifası 3 saat sürdü

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Din adamlığın batsın! Papa bile Ukrayna’ya silah vermeyen ülkeleri eleştiriyor!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Papa Franciscus, bazı ülkelerin Ukrayna’ya silah vermediğini belirterek, “Ukrayna halkının şehit …

Bir cevap yazın