Vatandaş can derdinde bunlar oy peşinde! Kılıçdaroğlu, deprem için hükümeti suçladı

Hatay’da birlik ve beraberlik mesajı verip, siyasi konulara girmeyeceğini belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aradan geçen birkaç saatin ardından sosyal medya hesabından, depremdeki yıkım ile ilgili hükümeti sorumlu tuttu.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta yaşanan depremin acıları sarılmaya çalışılıyor…

Yüzyılın felaketini yaşadığımız şu günlerde ise tek yürek olmak çok önemli.

“Beraber mücadele edersek sonucunu alırız”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, Hatay’a gidip deprem bölgesinde inceleme yaptığı saatlerde şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kararlıyız, bu kentlerin tamamını ayağa kaldırmaya kararlıyız. Beraber mücadele ettiğimiz zaman bunun sonucunu kesinlikle elde edeceğiz”

“Zamanı geldiğinde konuşacağız”

Konuşmasında siyasi meseleleri sonra açıklayacağını belirten Kılıçdaroğlu, “Söylenecek çok şey var ama zamanı geldiğinde konuşacağız” demişti.

Ancak aradan sadece 4 saat gibi bir süre geçtikten sonra Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından siyasi söylemlerine hız verdi.

“İktidarla hizalanmayı reddediyorum”

Videolu paylaşım yapan ve konuşmasında depremdeki yıkımdan dolayı hükümeti suçlayan Kılıçdaroğlu şunları yazdı:

“Halkımızın halini yerinde gördüm. Yaşananlara siyaset üstü bakmayı, iktidarla hizalanmayı reddediyorum. Bu çöküş tam da sistematik rant siyasetinin sonucudur. Erdoğan’la, sarayıyla ve rant çeteleriyle hiçbir zeminde buluşmayacağım. Ben halkımın kavgasını vereceğim. Sonuna kadar.”

Kılıçdaroğlu çektiği videoda ise şu ifadeleri kullandı:

“Erdoğan ve sarayı ile dayanışmama gerek yok”

“Hem üzgünüz hem öfkeliyiz. Artık onarma, iyileştirme zamanıdır. Milletimiz zaten dayanışma içindedir. Benim Erdoğan ve sarayı ile dayanışmama gerek yoktur. Başkanlarım gün boyu yanımdaydı. Ben onlara güveniyorum. Milletimiz ve biz omuz omuza verip bu işin altından kalkacağız. Biz, bu şehirleri yeniden ayağa kaldırırız. Milletime söz veriyorum.”

“Bu sürecin sorumlusu Erdoğan’dır”

“Özetle; her konuda sınıfta kaldıkları gibi bunda da kaldılar. Devlet nasıl yönetilir bilmiyorlar. Vallahi de bilmiyorlar billahi de bilmiyorlar. Çok net söyleyeyim. Bu sürecin başlıca bir sorumlusu varsa; o da Erdoğan’dır. 20 yıldır ülkeyi depreme hazırlamayan bu iktidardır. Onun için kendisiyle görüşmeyi de asla düşünmüyorum. Bu meseleyi asla ama asla siyaset üstü de görmüyorum. Bu duruma bizi onun siyaseti getirdi.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkomutan Erdoğan, Bahçeli ve Özel ile birlikte Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde!

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giden Erdoğan, …

Bir yanıt yazın