Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na yeni slogan: Bay bay Kemal

Kılıçdaroğlu’na hitabına ilişkin çarpıcı ifadeler kullanan Erdoğan, “Alsın, tepe tepe kullansın. Telifini de istemeyiz. Bizden yana helali hoş olsun” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu.

Erdoğan, konuşmasının bir bölümünde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için kullandığı “Bay Kemal” ifadesine değindi.

Kılıçdaroğlu’na neden bu şekilde seslendiğini anlatan Erdoğan, söz konusu ifadenin CHP Lideri tarafından slogan haline getirildiğini söyledi:

“Adaylığını zor yetiştirecek”

CHP’nin başındaki zata zaman zaman istihza ile yerli ve milli vasıflara sahip olmadığına işaretle ‘Bay Kemal’ diye hitap ediyoruz. Bu zat, cumhurbaşkanı adaylığına niyetlenince kendine akıllı uslu bir sıfat aramak yerine, sonundaki ünlemi anlamadan ‘Bay Kemal’ ifadesini sloganı haline getirmiş. Biz muhatabımızı tanıyoruz. Adaylığını zor yetiştirecek. Slogandı, programdı, vizyondu… Onları hiç yetiştiremez.

“Bay bay Kemal: Tepe tepe kullansın”

Memleketin her işi gibi muhalefetin adayının sloganını bulmanın da kendilerine kaldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu için yeni sloganından bahsetti.

“Siz dalga geçilecek iş yaparsanız, elbette biz de dalgamızı geçeriz.” diyen Erdoğan, konuşmasında şunları ifade etti:

Memleketin her işi gibi muhalefetin adayının sloganını bulmak da bize kaldı. Madem ‘Bay Kemal’ bu ifadeyi o kadar sevdi, öyleyse kendisine bundan sonra kullanabileceği yeni sloganını da vereyim: Bay bay Kemal. Alsın, tepe tepe kullansın. Telifini de istemeyiz. Bizden yana helali hoş olsun. Biz bunları söyleyince ‘vay efendim Tayyip Erdoğan bizimle maytap geçiyor’ diye feveran ediyorlar.

“Hiçbir işe yaramıyorsunuz, bari o işe yarayın”

Erdoğan, konuşmasının devamında, memleketin gülmeye ve eğlenmeye de ihtiyacı olduğunu anlattı:

Hiçbir işe yaramıyorsunuz. Bari o işe yarayın. Eğer siz dikkate alınacak, kulak verilecek iş yapar, söz söylerseniz biz de size o nazarla bakarız. Şimdi soruyorum: Şu fotoğraf karşısında başka nasıl davranabiliriz? Esasen yaptığı siyaset değil, alenen hasisliktir.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkomutan Erdoğan, Bahçeli ve Özel ile birlikte Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde!

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giden Erdoğan, …

Bir yanıt yazın