5 ülkeden eş zamanlı kirli algılı provakatif Türkiye uyarısı!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

ABD, Fransa, İtalya, İspanya ve Almanya; İstanbul başta olmak üzere Türkiye için terör saldırısı uyarısında bulundu. Vatandaşlarına kalabalık yerlerden uzak durma ve dikkatli olmaları yönünde çağrıda bulunan ülkeler, eşzamanlı algı operasyonuna girişti.

İsveç’te ve Danimarka’da İslam düşmanı provokatif saldırıların ardından, bazı ülkelerin büyükelçiliklerinden eşzamanlı algı operasyonuna imza atıldı.

İstanbul başta olmak üzere Türkiye’deki bazı ibadethanelerde “terör saldırısı” riskine karşı vatandaşlarını uyaran ABD, Fransa, İtalya, İspanya ve Almanya, yeni bir provokasyona imza attı.

İsveç ve Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’e yapılan çirkin saldırının akabinde Türkiye’deki ibadethanelere “misilleme” saldırısı yapılacağı konusunda uyarılarda bulunan ABD, Fransa, İtalya, İspanya ve Almanya art arda yapılan açıklamalarda, vatandaşlarına dini mekanlar dahil olmak üzere kalabalık yerlerden uzak durulması gerektiği vurgulandı.

ABD Büyükelçiliği’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, “Avrupa’da son zamanlarda yaşanan Kuran yakma olaylarının ardından ABD hükümeti, vatandaşlarını teröristlerin Türkiye’deki ibadethanelere olası misilleme saldırılarına karşı uyarıyor. Teröristler, ibadet yerlerini veya Batılıların sık sık ziyaret ettiği yerleri hedef alarak çok az uyarıda bulunarak veya hiç uyarı vermeden saldırabilirler.” denildi.

Almanya Dışişleri Bakanlığı ise, Türkiye için güvenlik ve seyahat uyarısında bulundu. Almanya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İstanbul’da yaşayan Alman vatandaşlarına olası bir terör saldırısı nedeniyle dikkatli olmaları uyarısı yapıldı.

Fransa Büyükelçiliği, azami dikkat çağrısı yaptı.

Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği’nden yapılan uyarıda, “ABD Konsolosluğu’nun 27 Ocak 2023’te yayımladığı güvenlik uyarısında hatırlatıldığı üzere, Türkiye’de terör saldırısı riski arttığından Türkiye’de ikamet eden ya da Türkiye’den geçmekte olan Fransızlar ibadet yerleri de dahil olmak üzere özellikle yabancı uyruklular tarafından ziyaret edildiği bilinen buluşma noktalarında azami dikkat göstermeye çağrılmaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

İspanya’nın Ankara Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada ise, “Avrupa’daki Kuran yakma olayları ve çeşitli ülkelerdeki ibadet yerlerinin yakınında birbirini izleyen terör eylemleri göz önüne alındığında, ibadet yerlerinin yakın çevresinden, kalabalıklardan ve turistlerin yoğun olduğu uğrak yerlerinden kaçınılması tavsiye edilir.” denildi.

Benzer bir uyarı metni de İtalya’nın Türkiye Büyükelçiliği’nden geldi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Asrın felaketinin 46’ncı gününde 11 ilde afet konutlarının temelleri atıldı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz 6 Şubat’ta yaşanan depremlerden etkilenen 11 ilde, 46 bin 327 konuttan …

Bir cevap yazın