Kılıçdaroğlu’ndan Ahmet Davutoğlu’nun ‘kriz çıkar’ sözüne destek

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Kemal Kılıçdaroğlu, altılı masanın küçük ortaklarından Ahmet Davutoğlu’nun tartışma yaratan sözlerine, “Ee doğru. Yanlış mı?” ifadesiyle desteğini belli etti.
Bir türlü Cumhurbaşkanı adayını belirleyemeyen muhalefette, geçtiğimiz günlerde Ahmet Davutoğlu krizi yaşanmıştı.

Davutoğlu katıldığı bir programda, “Bir Cumhurbaşkanı seçtiniz diyelim. O Cumhurbaşkanı ‘Sizin oyunuz düşüktü, ben bu kararı veriyorum’ derse…” sorusuna muhalif kesimin tepkisini çekecek bir cevap verdi.

Davutoğlu, “Bunu dediği anda kriz çıkar, Meclis desteğimizi çekeriz, ülke seçime gider.” ifadelerini kullandı.

Bu sözlerin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TV100 ekranlarında Uğur Dündar’ın sunumuyla yayınlanan Haftanın Panoraması programına katıldı.

“Davutoğlu doğru söylüyor”
Gündeme ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, Davutoğlu’nun tartışma yaratan sözlerini de değerlendirdi.

Davutoğlu’nun doğru söylediğini belirten Kılıçdaroğlu, “Sayın Davutoğlu’na soruyorlar. Ya birisi çıkıp size dese ki, sizin oyunuz kaç, dolayısıyla siz konuşmayın gibi. Size bir hak verilmesin ya da buna benzer bir şey söylerse. O zaman kriz çıkar diyor. Ee doğru. Yanlış mı?” dedi.

“Bu tezgahların tümünün farkındayız”
Konuya ilişkin sözlerine devam eden Kılıçdaroğlu, “Siz kalkıp da altılı masada genel başkana diyebilir misiniz? Senin oyun kaç arkadaş, sen neden bu kadar konuşuyorsun? Bu, acaba biz bir söz nasıl alırız liderin ağzından ve bu aldığımız sözü nasıl masayı dağıtmak için kullanabiliriz? Biz bu tezgahların tümünün farkındayız. Ama halkımızdan şunu istiyoruz. Bizi sabırla dinleyin. Biz Türkiye’yi düzelteceğiz, herkes sabırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Modern barbarlık! Kutsal kitapların yakıldığı yerde insanları da yakacaklar!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Kutsal kitap yakma olayının doğrudan AİHM gündemine taşınması mümkün. İsveç Avrupa …

Bir cevap yazın