Meral Akşener ve Ali Babacan arasında aday çelişkisi

Aday sorusuyla karşılana Ali Babacan her cevabında 6’lı masada konunun gündeme gelmediğini söylerken Meral Akşener’in masaya 2 isim önerdiğini söylemesi muhalefetteki çelişkiyi ortaya koydu.

Muhalefetin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıkaracağı adayın kim olacağı merak konusu. 6’lı masa etrafında toplanan liderlerin adaylıkla ilgili yaptığı açıklamalar ise oldukça çelişkili. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, canlı yayında 6’lı masada isim konuşulmadığını söyledi.

Aynı anlarda başka bir kanalda canlı yayında olan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise masada Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş’ın isminin konuşulduğunu söyledi.

“Kati prensip olarak masada konuşmuyoruz”

TV100 canlı yayınında konuşan Ali Babacan, “Bugün itibarıyla liderlerin oturduğu masada herhangi bir isim konuşmadık. Biz hiçbir isimle ilgili olumlu ya da olumsuz bir değerlendirme yapmıyoruz. Çok kati prensip olarak bunu yapıyoruz. Biz 6’lı masada kendi içimizde oluşturduğumuz alternatifler netleştikten sonra, kısa liste oluşturduktan sonra 6’lı masaya götürüp orada konuşacağız. Masaya götürdüğümüz listenin bile kamuoyuna yansıması bize göre çok sağlıklı bir şey değil.” dedi.

Masada Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu ismi konuşuldu

Akşener, “Mansur Bey’e de Ekrem Bey’e de tüm seçmenlerin sevgisi, saygısı var. Bütün anketlerde isimleri konuluyor. Masadaki arkadaşlara da söyledim. Eğer bu iki arkadaşımızdan biri gösterilirse ‘evet’ diyeceğiz.” dedi.

Kürşad Oğuz’un “Kemal Bey aday olursa” diye araya girmesi üzerine Meral Akşener, “Bakın, onlar konuşurken verdiğimiz bir cevaptan bahsediyorum.” diye cevap verdi. Bu cevap, 6’lı masada Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu’nun adaylığının konuşulduğunu gösterdi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

..Ve paketlendiler!…

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Mersin’de terör örgütü PKK lehine sloganlarla halay çeken terör yandaşlarından 7’sini …

Bir yanıt yazın