Erdoğan: Bize kimse ders veremez

Türkiye’nin sınır ötesi operasyonlarına devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadeleye karşı çıkan ülkelere sert tepki gösterdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı’nda Pakistan MİLGEM Projesi Kapsamında İnşa Edilen Üçüncü Geminin Denize İniş, Açık Deniz Karakol Gemisi Projesi Birinci Gemisi Blok Kızağa Koyma ve İkinci Gemisi Sac Kesim Töreni’ne katıldı.

Teröre karşı net mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bu alandaki mücadelesinin sınır içinde ve dışında süreceğini söyledi.

“Tek NATO müttefiki olarak bu konuda bize kimse ders veremez”
Terör örgütlerine destek verenlere de seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Proje ürünü örgüt DEAŞ’a karşı sahada göğüs göğüse çarpışan tek NATO müttefiki olarak bu konuda bize kimse ders veremez.” dedi.

“Sınırımızın hemen dibindeki teröristlere müsamaha göstermemizi beklemesinler”
Türkiye’nin, bölgesinde küresel bir aktör konumuna geldiğini de sözlerine ekleyen Erdoğan, “Özellikle kendilerine yönelik en küçük saldırı olduğunda on binlerce kilometre öteden gelip ortalığı yıkanlar, sınırımızın hemen dibindeki teröristlere müsamaha göstermemizi bizden bekleyemez.” ifadelerini kullandı.

“Terörle mücadelemiz sınır içinde ve dışında devam edecek”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuya ilişkin ifadeleri şöyle: “Terörün her türlüsüne karşı verdiğimiz mücadele sınır içinde ve sınır dışında sürecek. Proje ürünü örgüt DEAŞ’a karşı sahada göğüs göğüse çarpışan tek NATO müttefiki olarak bu konuda bize kimse ders veremez.

Özellikle kendilerine yönelik en küçük saldırı olduğunda on binlerce kilometre öteden gelip ortalığı yıkanlar, sınırımızın hemen dibindeki teröristlere müsamaha göstermemizi bizden bekleyemez.

Türkiye son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlarla bölgesinde önemli bir küresel aktör konumuna gelmiştir. Rakamlara baktığımızda, 2002’de sadece 62 savunma projesi yürütürken bugün bu sayının 750’yi geçtiğini görüyoruz.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

5 soruda İbrahim Reisi sonrası İran’ı bekleyen süreç!

Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve hayatını kaybeden heyetinin cenaze merasimleri devam ederken, ülkenin en önemli siyasi …

Bir yanıt yazın