İstiklal Caddesini kana bulayan İblis kılıklı terörist, “Haci patlat dedi” patlattım

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Terör saldırısını gerçekleştiren Ahlam Albashır, eylem talimatını ‘Hacı’ kod adlı teröristten aldığını söyledi. Albashır, “Kalabalığa baktı ve talimatı verdi” dedi.
İstanbul’un kalbinin attığı İstiklal Caddesi’nde, 13 Kasım günü kanlı bir terör saldırısı gerçekleştirildi.

Şehrin en işlek caddesinde yaşanan saldırıda, 6 vatandaşımız şehit oldu.

Bölgede sıkı güvenlik tedbirleri alınırken, olayla ilişiği bulunan 50 kişi de gözaltına alındı.

Yunanistan’a kaçacaktı
Terör saldırısı için talimatın verildiği terörist ise kısa sürede Küçükçekmece’deki saklandığı evde yakalanarak sorguya alındı.

PKK’nın özel istihbarat elemanı olduğu öğrenilen Ahlam Albashır’ın, olay sonrasında Yunanista’a kaçma planları yaptığı bilgisine de ulaşıldı.

Talimatı ‘Hacı’ kodlu teröristten aldı
Bir diğer yandan, polis ekiplerince teröriste yönelik yapılan mükalatta Albashır’ın, bombalı eylem talimatını ‘Hacı’ kod adlı teröristten aldığı öğrenildi.

“Talimatı verdi, banktan kalktım ve bombayı patlattım”
Sorgu sırasında terörist, “Ben bankta otururken başka bir örgüt üyesi fotoğrafımı çekti. Hacı isimli terörist kalabalığa baktı ve patlat talimatı verdi. Ben de o talimatın ardından banktan kalktım ve bombayı patlattım.” dedi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

PKK’nın sözde tugay sorumlusu Mohammed Nasır öldürüldü

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Milli İstihbarat Teşkilatı, PKK’nın sözde tugay sorumlusu Mohammed Nasır’ı etkisiz hale …

Bir cevap yazın