Ne müttefik ama! Sözde dost ABD’nin teröristlere hibe ettiği 1043 silah ele geçirildi

Milli Savunma Bakanlığı, 17 Nisan’da başlattığı Pençe-Kilit Operasyon’unda 6 ay içerisinde 1043 silah ele geçirildiğini duyurdu.
Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın kuzeyinde başarıyla devam eden Pençe-Kilit Operasyonu ile terör örgütü PKK’ya büyük darbe indirmeye devam ediyor.

Sınır ötesinde ve yurtta teröristlere göz açtırmayan Mehmetçik, mühimmatlar konusunda da başarılı operasyonlarını sürdürüyor.

Mühimmat darbesi sürüyor: Çoğu Amerikan ürünü

Son olarak Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyinde devam eden ‘Pençe-Kilit Operasyonu’nda 17 Nisan’dan bu yana terör örgütü PKK’ya ait toplam bin 43 silahın ele geçirildiğini açıkladı.

Ele geçirilen silahların çoğunun Amerikan malı olması ise dikkat çekti.

Açıklamada, “6 aydır süren amansız bir mücadeleyle teröristleri inlerine gömen Mehmetçik, 17 Nisan’da başlayan operasyonla bugüne kadar farklı nevide 1043 silahı da ele geçirdi.” bilgisi verildi.

Hava savunma, tanksavar füzeleri, uçaksavarlar ve daha niceleri

Operasyon kapsamında, 2 SA-18 hava savunma füzesi, 40 tanksavar füzesi, 36 havan, 106 RPG-7 roketatar, 22 bombaatar, 50 doçka uçaksavar, 31 zagros keskin nişancı tüfeği, 85 PKMS makineli tüfek, 519 AK-47 piyade tüfeği, 79 M-16 piyade tüfeği ve 73 dragunov keskin nişancı tüfeği ele geçirildi.

Yerel kaynakların  aktardığına göre MSB’nin sosyal medya hesabından aynı konuya ilişkin yapılan paylaşımda da “Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, 6 aydır süren amansız bir mücadele ile terör örgütü PKK’ya Zap’ta büyük darbe indirdi. Teröristleri inlerine gömen Mehmetçik, bu süreçte farklı nevide toplam 1043 adet silah ele geçirdi.” ifadesi kullanıldı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Son ankette AK Parti, CHP’ye fark attı!

Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir, partilerin seçim kampanyalarıyla ilgili yapılan çalışmalardaki son verileri 24 …

Bir yanıt yazın