Almanya’da oynanan FC St. Pauli ve Hamburg derbisinde taraftara orantısız güç

Almanya’da oynanan FC St. Pauli ve Hamburg karşılaşmasında polisin taraftarlara orantısız güç uygulaması gündem oldu.
Almanya 2 Bundesliga liginde derbi heyecanı vardı.  Hamburg şehrinin iki köklü ezeli rakibi FC St. Pauli ve Hamburg 14 Ekim’de karşı karşıya geldi.

Karşılaşmaya polis müdahalesi damga vurdu

St. Pauli’nin 3 sıfırlık galibiyeti ile biten karşılaşmaya ise taraftar olayları ve polis müdahalesi damga vurdu. Maçtan önce ve sonra sokakların karıştığı Hamburg’da polis taraftarların gözünün yaşına bakmadı.  Tek tek etkisiz hale getirilen taraftarlar yere yatırılıp göz altına alınırken polisin sert müdahalesi dikkat çekti.

Yumruklayıp kafalarını ezdiler

Yere yatırdıkları taraftarları yumruklayan, dizleri ile kafalarına bastıran polisin bu orantısız güç uygulaması sosyal medyada gündem oldu.

St. Pauli’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada polisin tutumu eleştirilirken rasmi bir açıklama beklendiği belirtildi.

AB sessiz kaldı

Her fırsatta dünyanın çeşitli yerlerinde meydana gelen toplumsal olaylar nedeniyle “endişe” açıklaması yapılan Avrupa Birliği’nden (AB) ise bir açıklama gelmedi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

EURO 2024’te Milli Takım, Hollanda ile çeyrek finalde karşılaşacak

A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası’nda (EURO 2024) büyük bir mücadeleye çıkacak. Çeyrek finalde …

Bir yanıt yazın