Hayatını kaybeden genç madencinin babası konuştu

Bartın’daki maden ocağında meydana gelen patlamada yaşamını yitiren 22 yaşındaki Rahman Özçelik’in babası Yusuf Özçelik, “Hiç aklımın ucundan geçmezdi. Askerdeki oğlumu düşünürken, böyle oldu.” dedi.
Türkiye, Bartın’daki faciada kaybettiği madencilerine ağlıyor…

41 madencimizin hayatını kaybettiği maden ocağında 3 yıldır çalışan ve faciada yaşamını yitiren Rahman Özçelik’in babası Yusuf Özçelik, patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

“Kelimeler boğazımda düğümleniyor”

“Şu anda kelimeler boğazımda düğümleniyor. Söyleyecek kelime bulamıyorum.” diyen Özçelik, yaklaşık 20 yıldır bu tür olaylar yaşanmadığı için böyle bir şeyin aklından geçmediğini dile getirdi.

“Askerdeki oğlumu düşünürken, böyle oldu”

Özçelik, madenlerde son teknolojilerle çalışıldığının her zaman söylendiğini aktararak, “Hiç aklımın ucundan geçmezdi. Askerdeki oğlumu düşünürken, böyle oldu.” ifadesini kullandı.

“O da çok istedi askere gitmeyi, annesinin duasıyla kaldı burada”

Alınan bilgilere göre oğlunun işini hiç aksatmadığını anlatan Özçelik, “Ağabeyi Suriye’de askerde, yolda geliyor. O da çok istedi askere gitmeyi. Annesinin duasıyla kaldı burada.

Annesi, ‘Oğlum bize kim bakacak, ağabeyin gitti.’ dedi. TTK’ye yazdırdı ismini ama isteyerek değil. Ağabeyi gibi askerliği çok sevdi, onu istiyordu devamlı. Hatta ‘Oğlum askerlik borçlanmasını öde.’ dedim ama o hala ‘Ben askere gideceğim.’ diyordu.” şeklinde konuştu.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkomutan Erdoğan, Bahçeli ve Özel ile birlikte Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde!

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giden Erdoğan, …

Bir yanıt yazın