Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na : Başörtüsünü istismar etmenin manası yoktur

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışına değinen Devlet Bahçeli, CHP Lideri’ne “Bu kadar hassasiyet gösteriyorsa, vekillerinden başlasın” diyerek CHP’li vekillere örtünme çağrısında bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.  Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin değerlendirmelerini açıkladığı toplantının ardından ise soruları yanıtladı.

Bahçeli’ye, dün geceden bu yana siyaset gündemini tutan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Başörtüsü’ açıklaması yöneltildi.

Devlet Bahçeli, seçim dönemi yaklaşırken ikna çabaları dahilinde bu kez gündemine ‘Başörtüsü’ konusunu alan Kılıçdaroğlu’nun, Türkiye’de başörtüsü sorunu olduğunu ve bu durumu yasal güvenceye alacaklarını söylemesi hakkında şu ifadeleri kullandı;

“Başörtüsü meselesi Türkiye’de 414 milletvekilinin katılımıyla çözülmüş bir meseledir. Şimdi başörtüsünü istismar etmenin manası yoktur.

Böyle bir yasa Meclis’e geldiğinde MHP yeni karara ihtiyaç olmadığını söyler. Kılıçdaroğlu bu kadar hassasiyet gösteriyorsa, milletvekillerinden başlasın başörtüsüne.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiye Meclis komisyonundan geçti

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Fiilen çalışmayanların dışındaki emeklilere de 5 bin lira verilmesini içeren önerge, …

Bir cevap yazın