Petroldeki düşüş benzin ve motorin fiyatlarına neden yansımıyor?

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

FED’in tarihi faiz kararı sonrası brent petrolde yaşanan büyük düşüş sonrası akaryakıt fiyatlarına beklenen indirim günlerdir bir türlü gelmedi.
Dünyadaki resesyon endişesi ve enflasyon belirsizliği petrol fiyatlarını baskılamaya devam ediyor. Son olarak FED’in açıkladığı faiz kararı sonrası brent petrol fiyatları bir anda düşmeye başladı.

PETROL FİYATLARI 9 AYIN DİBİNDE

Ham petrol fiyatı, birçok ülkede yapılan faiz artışlarının küresel enerji görünümüne ilişkin beklentileri kötüleştirmesiyle 4. haftayı da düşüşle tamamlamaya hazırlanırken, Brent Petrol 84 doların altını, ABD ham petrolü ise Ocak ayından beri ilk kez 80 doların altına geriledi.

AKARYAKIT FİYATLARINA İNDİRİM BEKLENİYOR AMA…Günlerdir süren düşüş sonrası petrolün varili 84 doların altını gördü. Brent Petroldeki düşüş sonrası Türkiye’de benzin ve motorin fiyatlarına indirim beklentisi oluştu. Ancak petrolün 95 dolar seviyesinden 84 dolar altına düşmesine rağmen günlerdir benzin ve motorin fiyatlarına beklenen indirim bir türlü gelmedi.

MOTORİNE EN SON İNDİRİM 20 EYLÜLDE OLMUŞTU

Akaryakıt fiyatlarına yapılan en son indirim 20 Eylül tarihinde 1,76 kuruş ile motorine yapılmıştı. 12-20 Eylül tarihleri arası Brent Petrolün 90-93 dolar aralığında işlem görüyordu.

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

İstanbul’da motorin litre fiyatı 23.07 liradan satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 19.23 liradan satılıyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Anayasa Mahkemesi’nin “Ek MTV” için kritik karar günü yarın

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Ek MTV alınmasını öngören düzenlemenin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle yapılan …

Bir cevap yazın