Tarihten bihaber olan CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Sakarya Muharebesi gafı

Kemal Kılıçdaroğlu, Sakaryalılara yaptığı konuşmada, Ankara’nın Haymana ve Polatlı ilçelerinde yapılan Sakarya Meydan Muharebesi’nin Sakarya’da yapıldığını söyledi…

CHP farklı kentlerde grup toplantılarına devam ediyor. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu kapsamda bugün Sakarya’daydı.

Şehirde farklı kesimlerin temsilcileriyle temaslarda bulunan Kılıçdaroğlu, toplantı için Atatürk Kapalı Spor Salonu’na geldi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, burada katılımcılara hitap etti.

Savaşın Ankara ilçelerinde geçtiğini unuttu 

Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, Ankara’nın Polatlı ve Haymana ilçeleri sınırları içinde yapılan ve bölgeden geçen Sakarya Nehri’nden ismini alan Sakarya Meydan Muharebesi’nin Sakarya’da yapıldığını söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun bu gafı, sosyal medyada dalga konusu oldu.

“Kurtuluş Savaşı’nın en kanlı savaşı Sakarya’da yapıldı”

Tarihi gerçeklerden bihaber olan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: “Sakarya aynı zaman da bir tarım kenti, bir sanayi kenti, bir üniversite kenti, bir kültür kenti Sakarya…

Sakarya’ya böyle bakmak lazım. Sakarya aynı zamanda milli Kurtuluş Savaşı sırasında en kanlı mücadelenin verildiği bir kenttir. Sakarya savaşıdır, Sakarya galibiyetidir.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkomutan Erdoğan, Bahçeli ve Özel ile birlikte Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde!

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giden Erdoğan, …

Bir yanıt yazın