Miçotakis’e Yunan komutandan Türkiye uyarısı: Ankara, stratejik hareket eder

Erdoğan’ın ifadelerine işaret eden Yunan komutan, Türkiye Cumhurbaşkanı’nın ‘oyun oynamıyoruz’ mesajı verdiğini söyledi. Aynı isim, “Ankara, stratejik hareket eder” uyarısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan’a peş peşe uyarıları, Atina’da büyük yankı uyandırdı.

Yunanistan’ın eski Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis, Erdoğan’ın açıklamalarını değerlendirdi.

“ERDOĞAN ‘OYUN OYNAMIYORUZ’ MESAJI VERDİ”

Skai televizyonuna konuk olan Apostolakis, Erdoğan’ın “Oyun oynamıyoruz, ciddi konuşuyoruz.” mesajı verdiğine dikkati çekti.

Apostolakis, “Şunu iyi bilmeliyiz ki, bu söylenenleri ciddiye almamız gerek.” diye konuştu.

“ZORLA YAPTIRACAĞI TEHDİDİNDE BULUNUYOR”

Sözlerinin devamında eski Yunan Bakan, “Erdoğan, ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ derken, Türkiye’nin istediği şekilde, Ege’nin paylaşılmasına iyilikle razı olmamamız halinde, bunu muhtemelen zorla yaptıracağı tehdidinde bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

YUNAN KOMUTAN: DİKKATLİ OLMALIYIZ

Apostolakis, sessiz kalmamaları gerektiğini ancak Türkiye’nin bu aşamada tansiyonu Yunanistan’ın tırmandırmasını istiyor olabileceğini öne sürerek, bu nedenle de ülkesinin dikkatli olması gerektiğini kaydetti.

“TÜRKİYE, METOTLU VE STRATEJİK HAREKET EDER”

Alınan bilgilere göre, Atina’nın egemenlik haklarından taviz vermeyeceğini daha net mesajlarla ortaya koyması gerektiğini savunan Apostolakis, sözlerini şöyle tamamladı:

“Erdoğan’ın, Türkiye’de iç politikadaki durumdan ötürü böyle konuştuğunu savunmak son derece riskli. Türkiye, metotlu ve stratejik hareket eder.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN UYARILARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST 2022’de yaptığı konuşmada, “Ey Yunan, tarihe bak, tarihe dön, çok daha fazla ileri gidersen bunun bedeli ağır olur. Yunanistan’a tek cümlemiz var, İzmir’i unutma.” demişti.

“BENİM ANLATTIKLARIM RÜYA DEĞİL”

Erdoğan, Bosna Hersek ziyareti sırasında sorulan bir soru üzerine de “Benim anlattıklarım rüya değil. ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ diyorsak vakti saati geldiğinde gelebiliriz.

Buralardan hareketle bize karşı bu tür gayrimeşru tehditler devam ederse, sabrın bir sonu vardır. Vakit, saat gelirse gereği yapılır. Uçaklarımıza radar kilidi atmak hayra alamet değildir.” diye konuşmuştu.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkomutan Erdoğan, Bahçeli ve Özel ile birlikte Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde!

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giden Erdoğan, …

Bir yanıt yazın