Muharrem İnce’yi sıkıntıya sokacak Demirtaş videosu sosyal medyaya servis edildi

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

‘Demirtaş serbest bırakılsın diye bir cümlemi getirin siyaseti bırakırım’ diyen Muharrem İnce’nin, Demirtaş’a tahliye istediği görüntüler dolaşıma girdi.

YouTube’da yayın yapan Babala TV’nin bu haftaki konuğu Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce oldu.

Katılımcıların soru cevaplarıyla ilerleyen programda İnce, öyle iddialı bir açıklama yaptı ki, izleyenleri şoke etti.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ SORUSU GELDİ, NE DİYECEĞİNİ BİLEMEDİ

Eline mikrofon alan ve adının ‘İlayda’ olduğunu söyleyen genç bir seyirci, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce Selahattin Demirtaş serbest bırakılsın dediniz. Seçimlerden sonra da aynı açıklamayı yaptınız.

PKK terör örgütü üyesi olan bir insanın serbest bırakılması fikri, Memleket Partisi içerisindeki ‘Memleket’ kelimesine yakışıyor mu? Bu tavrınızın memleketin hayrına olduğunu mu düşünüyorsunuz?” diye sordu.

“SERBEST BIRAKILSIN DEDİĞİM BİR CÜMLEMİ GETİR SİYASETİ BIRAKIRIM”

Hemen cevap vermeye çalışan İnce, adeta geri dönüşü olmayan bir yola girdi. Muharrem İnce, “Serbest bırakılsın diye bir cümlemi bana getir, burada siyaseti bırakıyorum. Siyaseti bırakıyorum, imzaladım.” dedi.

O GÖRÜNTÜLER YAYILDI

Ancak Muharrem İnce’nin, yıllar önce katıldığı ‘Halk Arenası’ programında Demirtaş ile ilgili söylediği sözleri unuttuğu görüldü.

Halk TV’de yayınlanan programda İnce’nin, “Selahattin Demirtaş’a gitme’ dediler. Yok, kardeşim dedim, gideceğim. Hatta serbest kalsın, propaganda yapsın. Bizim gibi ders yapıyorsa o da yapsın, ne var bunda?” dediği görüntüler, sosyal medyada hızla yayıldı.

Bazı kullanıcılar, İnce’nin imzaladığı gibi sözünü yerine getirmesi gerektiğini yazdı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

OPEC’ten üretimi kısma kararı! Enerji şirketlerine ‘fiyatları düşürün’ çağrısı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz OPEC+ grubu kasımdan itibaren günlük petrol üretimini 2 milyon varil azaltma …

Bir cevap yazın