Erdoğan: Amacımız Putin ve Zelensky’i buluşturmak

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin amacının Putin ve Zelenski’yi Türkiye’de bir araya getirerek krizi kökten çözmek olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Ukrayna-Rusya savaşı boyunca Türkiye’nin diplomasi gayretlerine değinerek esas amacın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelensky’i bir araya getirmek olduğunu söyledi.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Rusya Ukrayna savaşı ülkemizle birlikte tüm insanlığı etkileyen sonuçlar doğuruyor. Türkiye olarak savaşın önüne geçmek, ardından barışla sonuçlanması için her türlü gayreti gösterdiğimize herkes şahitti. Dünya tahıl üretiminin üçte birinden fazlasını Rusya ve Ukrayna’nın gerçekleştirdiği göz önüne alındığında Ukrayna tahılının ülkemiz üzerinden dünyaya gönderilmesi insanlık için kritik gelişmedir.Ülkemizin sergilediği dengeli, barışçı, çözüm odaklı anlayışın müspet neticelere tahvil edilmesi için gayretlerimizi sürdürüyoruz. Soçi’de sayın Putin’le bu konunun yanı sıra iki ülke ilişkileri, Ukrayna savaşını enine boyuna görüşme imkanı buldum.

“Amacımız Putin ve Zelenski’yi Türkiye’de bir araya getirmek”

Geçtiğimiz Perşembe günü Ukrayna’ya giderek BM Genel Sekreteri’nin katılımı ile sayın Zelenski ile yaptık. Amacımız Putin ve Zelenski’yi Türkiye’de bir araya getirerek krizi kökten çözmektir.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

OPEC’ten üretimi kısma kararı! Enerji şirketlerine ‘fiyatları düşürün’ çağrısı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz OPEC+ grubu kasımdan itibaren günlük petrol üretimini 2 milyon varil azaltma …

Bir cevap yazın