Türk SİHA’ları Putin dahil tüm dünyaya ilham veriyor

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Alman Focus sitesinde çıkan haberde Bayraktar TB2’nin Türk askeri endüstrisindeki önemine vurgu yapıldı. Haberde Bayraktarların ilham kaynağı olduğuna değinildi.
Baykar şirketinin ürünü olan Bayraktar TB2 SİHA’ları Avrupa’nın gündeminde yer kaplamaya devam ediyor.

Almanya’nın önemli dergilerinden biri olan Focus, Bayraktar TB2’lere dair bir analiz yayınladı.

“Putin dâhil tüm dünyadaki müşterilere ilham veriyor”
Söz konusu modelin Ukrayna ordusu tarafından kullanıldığının vurgulandığı haberde şu ifadeye yer verildi: “Silah sistemi, Putin dâhil tüm dünyadaki müşterilere ilham veriyor.”

Türkiye’nin kendi kendine yeterliliği
Savunma sanayiindeki atılımların 1970’li yıllarda ABD’nin uyguladığı silah ambargosu sonrası başladığına vurgu yapılan haberde Türkiye’nin izlediği yolun ‘kendi kendine yeterlilik’ politikası olduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin bu alanda yüzde 70 oranında kendi kendisine yeten bir ülke olduğunu açıkladığı bilgisine yer veren dergi hedefin bu oranı yüzde yüze çıkarmak olduğunu yazdı.

Haberde Türkiye’nin SİHA’ların haricinde çeşitli zırhlı araçlar, muharebe tankları, taşınabilir roketatarlar, helikopterler ve uydu sistemi geliştirdiğinin altı çizildi.

“Türkiye’nin silah sistemi en iyiler arasında”
Bayraktar TB2 için şu değerlendirmeye yer verildi;

“Ukrayna savaşı, Türkiye’nin şu anda dünyanın sunabileceği en iyiler arasında yer alan bir silah sistemi geliştirdiğini açıkça ortaya koyuyor” denildi.

Haberde ayrıca pek çok ülkenin Türk SİHA’sını satın almak için sıraya girdiği bilgisine yer verildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türk’e düşman olan kahrolsun! ABD, Menendez skandalı ile çalkalanıyor!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Menendez’in, Türkiye’ye F-16 tedarikinin önündeki en büyük engel olduğuna dikkat çekildi. …

Bir cevap yazın