Olay vekil Cemal Enginyurt: Hayatım boyunca korumam olmadı

Cemal Enginyurt, korumasının gazeteci Latif Şimşek’e saldırıp tutuklanmasının ardından yaptığı açıklamada, “Benim hayatım boyunca hiç korumam olmadı. Beni koruyan halkımdır” dedi.
Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, katıldığı televizyon programında bir diğer konuk gazeteci Latif Şimşek ile tartıştı. Yayın sırasında sinirlenen Enginyurt, yerinden kalkarak Şimşek’in üzerine yürüdü.

Yaşanan tartışma nedeniyle yayına ara verildi.  Tartışma bu sırada da devam ederken Enginyurt’un koruması olduğu iddia edilen bir kişi, Latif Şimşek’i darbetti.

Koruması tutuklandı
Olayın görüntülerinin ortaya çıkmasıyla birlikte Enginyurt’un koruması hakkında başsavcılık, gözaltı talimatı verdi.

Enginyurt hakkında da soruşturma başlatıldı. Enginyurt’un koruması, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilerek çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

“Hayatım boyunca hiç korumam olmadı”
Enginyurt, bu gelişmeler üzerine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Benim hayatım boyunca hiç korumam olmadı. Beni koruyan halkımdır.” dedi.

“Kavgaya karışan kişi, danışmanımı ziyarete gelen bir arkadaştır”
Söz konusu kişinin iddia edildiği gibi koruması olmadığını belirten Enginyurt, şu açıklamayı yaptı: “Cemal Enginyurt’un Koruması Latif Şimşek’i darbetti diyen iftiracılar. Benim hayatım boyunca hiç korumam olmadı. Beni koruyan halkımdır. Kavgaya karışan kişi, danışmanımı ziyarete gelen İstanbul’da yaşayan bir arkadaştır. Yalan ve iftira mesleğiniz oldu. Bu nasıl bir kin?”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Yurt dışı çıkış harcı 150₺’den 500₺’ye çıkarıldı!

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, yurt dışı çıkış harçlarının 500 TL’ye yükseltildiğini duyurdu. Güler …

Bir yanıt yazın