6’lı masa ortağından şok itiraf: HDP ile bizim diyalog var ama iş birliği yok

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Bolu’da kendisine “HDP yanınızda mı?” diyen soran vatandaşa seçime tek başlarına gireceklerini masada HDP’nin olmadığını söyledi.
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan partisinin Bolu İl Başkanlığı binasının açılış töreni ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere kente geldi.

Babacan ilk olarak, merhum hayırsever İzzet Baysal’ın anıt mezarını ziyaret etti. Babacan daha sonra İzzet Baysal Caddesi’nde yürüyerek, esnaf ve vatandaşlarla sohbet edip, sorunlarını dinledi.

“HDP yanınızda mı” sorusu
Cadde gezisi sırasında bir vatandaş, Ali Babacan’a “6 parti birleşiminde HDP yanınızda mı? Altta var, üstte var. Vatan evlatlarımız şehit oluyor. Oradaki masanın altında o var denilince sizin milliyetçiliğinizden şüphe ediyoruz. Selahattin Demirtaş’ı cezaevinden çıkaracaklarını söylüyorlar. Siz seçilirseniz onu çıkarmak için uğraş verir misiniz?” diye sordu.

“HDP yok, biz seçime tek başımıza gireceğiz. İttifak diye bir şey yok”
Babacan ise yaşlı vatandaşın sorusuna, “HDP o masada yok. Tamamen kandırıyorlar. Masada olsa oturur. Masada olmayana masada denir mi? Biz işimize bakıyoruz. Memleket için çalışıyoruz. Sıkıntılar çok büyük. Biz DEVA Partisi’yiz. Başka parti bizi ilgilendirmez. Biz seçime tek başımıza gireceğiz. Biz 6’lı masada anayasa çalıştık sadece. Henüz ittifak diye bir şey yok. Olursa kiminle nasıl olur, onu daha konuşmadık. Biz ortak anayasa yaptık. İttifak olursa ona ayrı bakacağız” diye cevap verdi.

HDP’li il başkanı ile karşılaştı
Babacan ile caddede karşılaşan HDP İl Başkanı İbrahim Yolci, siyasi kimliğini açıklamadan, “HDP ile iş birliği olacak mı? HDP’siz bir hükümet olur mu? Selahattin Demirtaş’ın içeride boşuna yattığını dile getirmiştiniz birçok kez. Bir kez de Bolu’da dile getirir misiniz, Bolu’da haksız yere tutulduğunu?” diye soru sordu.

“HDP ile bizim diyalog var ama iş birliği yok”
Babacan bu soruya ise “HDP ile bizim diyalog var, ama bir iş birliği yok. Selahattin Demirtaş’ın içeride olması hukukçuların işi. Dosyaya bakılır. Adalet var, hukuk var. Adalet ve yargı bağımsız ve tarafsız çalışınca gereği neyse o olacak” dedi.

Ali Babacan daha sonra açılışı yapılacak olan DEVA Partisi Bolu İl Başkanlığı binası önüne geçti. Babacan burada toplanan partililere hitap ettikten sonra kurdele kesimi yapılarak il başkanlığı binasının açılışı gerçekleştirildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Hacer Foggo, CHP’den milletvekili aday adayı oldu

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü ve Derin Yoksulluk Ağı kurucusu Hacer …

Bir cevap yazın