Kılıçdaroğlu’na grup toplantısındaki resti soruldu

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Kemal Kılıçdaroğlu, “Ya bana katılın ya da yolumdan çekilin” şeklindeki çıkışan yanıt verirken Mansur Yavaş’ı da yanına aldı.

2023 yılında yapılması beklenen Cumhurbaşkanlığı seçimi için tüm partilerin hazırlık süreci devam ediyor. Bu süreçte CHP’de krizler patlak verdi.

Aday olacak isme hala karar veremeyen CHP’de Ekrem İmamoğlu’nun geri çekilmesinin ardından kulislerde Mansur Yavaş konuşulmaya başladı.

Bu kapsamda Mansur Yavaş’ın adaylık yönündeki çalışmaları gündeme gelirken, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Yavaş’ı destekleyenlere adeta rest çekti.

Grup toplantısında sert bir konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, “Ya bana katılın ya da şimdi yolumdan çekilin” ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş’la yan yana

Ankara’da Mansur Yavaş ile birlikte bir programa katılan Kemal Kılıçdaroğlu’na çıkışta bu sözleri soruldu.

“Vatanına bağlı bütün kesimler yol arkadaşım”

Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmayla ilgili şunları söyledi:

“Ben; bu ülkeyi seven, bu ülke için çaba harcayan, bayrağımızın dalgalanmasını isteyen, vatanına bağlı bütün kesimleri yol arkadaşım olarak kabul ettim ve onlara çağrı yaptım. Vatanını satanlarla kavga etmek lazım dedim. Ben bunu söylemek zorundayım. Bizim vatanını satanlarla kavga etmemiz lazım. Ben bunu söylemek durumundayım.

“Bu iktidar sorunları çözemez”

Allah aşkına bir davadan beraat ediliyorsunuz aynı dava yeniden açılıyor bu sefer müebbet hapis cezası alıyorsunuz. Böyle bir Türkiye’yi ben istemem. İç politikaya bakın, dış politikaya bakın, ekonomiye bakın. Ben bu şartlarda ne konuşayım? Milyonlarca çocuk karanlığa mahkum edildi. Bu çocuklar okula nasıl gidiyor, ne yiyor? Bunu düşünen var mı? Ben onların dramını yaşamak zorundayım o konuşmayı yapmak için. Bunu da yaşadım ve o konuşmayı yaptım. Bu iktidar bu sorunu çözemez.

“Demokratik yollarla sandığa gidilmeli”

Sorunun çözülmesinin tek yolu var demokratik yollarla sandığın gelmesi. O nedenle bütün arkadaşlarıma söyledim. Eğer bunu istiyorsanız yol arkadaşı olmak istiyorsanız buyurun gelin beraber yürüyeceğiz eğer hayır biz mevcut düzenden memnunuz diyorsanız yolunuz açık olsun.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Balyoz davasında karar! Çetin Doğan’a 6 yıl 8 ay hapis

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Balyoz davasında yeniden yargılanan Çetin Doğan dahil 7 sanığa 5 ila …

Bir cevap yazın