Vahşet!.. Kiev’de bin 200’den fazla ceset bulunduğu iddia ediliyor!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Ukrayna Başsavcısı Iryna Venediktova, Kiev bölgesinde 1200’den fazla ceset bulunduğunu açıkladı.

Rusya’nın Ukrayna topraklarına yönelik saldırıları sürerken, Ukrayna’nın Rus ordusundan temizlenen Kiev bölgesinde cansız bedenler toplanmaya devam ediyor.

“Kiev’de 1.222 ceset bulundu”

Ukrayna Başsavcısı Iryna Venediktova yaptığı açıklamada, “Rus güçlerinin Kiev bölgesinden çekilmesinin ardından 1.222 ceset bulundu. Rus güçleri tarafından işlenen 5 bin 600 savaş suçu, Ukraynalı yetkililer tarafından araştırılıyor. Ukrayna’nın tüm bölgelerinde gördüğümüz savaş suçları, insanlığa karşı işlenmiş suçlar ve biz bunu düzeltmek için elimizden geleni yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“500’den fazla savaş suçlusu tespit edildi”

Rusya’daki üst düzey askeri ve hükümet yetkilileri de dahil olmak üzere 500’den fazla savaş suçlusu şüphelisi tespit ettiklerini aktaran Venediktova, geçtiğimiz günlerde Ukrayna’nın Kramatorsk kentinde bir tren istasyonuna düzenlenen ve 50’den fazla kişinin öldüğü saldırıya ilişkin de gerekli kanıtlara sahip olduklarını belirtti.

Kramatorsk saldırısı

Rusya, geçtiğimiz cuma günü tren istasyonuna gerçekleştirilen saldırıdan sorumlu olmadıklarını ve saldırıda kullanılan füzelerin kendilerine ait olmadığını iddia etmişti.

Rus ordusunun, Ukrayna’nın Donetsk bölgesinde bulunan Kramatorsk şehrinde tahliyeleri bekleyen sivillerin bulunduğu tren istasyonuna düzenlediği saldırıda 5’i çocuk, 52 kişi hayatını kaybetmişti.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

MİT’te Fidan’dan sonra İbrahim Kalın dönemi mi başlıyor?

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Hakan Fidan’ın yürüttüğü göreve Kalın’ın getirilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Twitter’daki profil …

Bir cevap yazın