AB, Rusya’ya yönelik yeni yaptırımları açıkladı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz
AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, Sputnik ve Russia Today ile bunlara bağlı medya kuruluşlarının AB’de yasaklanacağını bildirdi.

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı işgalden sonra dünya genelinde uygulanan yaptırımlardan yayın kuruluşları da etkilenmiş, Avustralya Russia Today (RT)’ye yayın yasağı getirmiş, Moldova ise Sputnik’i yasaklamıştı.

Avrupa Birliği (AB), Rusya ve ona yardım eden Belarus’a yönelik yapılan yeni yaptırımları duyurdu.

Konuşmasında AB hava sahasını Rus uçaklarına kapatacaklarını açıklayan  AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, Rus yayın kuruluşlarına değindi.

SPUTNİK VE RUSSİA TODAY AB’DE YASAKLANACAK

Sputnik ve Russia Today ile bunlara bağlı medya kuruluşlarının AB’de yasaklanacağını bildiren Leyen, “Kremlin’in medya makinesini AB’de yasaklayacağız. Devlete ait Russia Today (RT), Sputnik ve yan kuruluşları, Putin’in savaşını haklı çıkarmak için artık yalanlarını yayamayacaklar” dedi.

Belarus’a da yeni ekonomik yaptırımlar uygulanacağını belirten Leyen, Daha fazla Rus milyarderini kara listeye alacağız.” dedi.

Öte yandan yapılan açıklamada, AB Komisyonu’nun tarihinde ilk kez savaştaki bir ülke için silah alımı ve teslimatını finanse edecekleri de açıklandı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HDP’li vekiller aranan teröristle birlikte açıklama yaptı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz PKK destekçilerinin Irak’ta düzenlediği ödül törenine katılan HDP’li milletvekilleri Sezai Temelli …

Bir cevap yazın