Kazakistan, Rusya’nın asker talebini reddetti

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz
Ukrayna’ya yönelik işgal harakatında eski Sovyet ülkelerinden asker yardımı talep eden Rusya’ya Kazakistan’dan red cevabı geldi.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal harekatı üçüncü gününde tüm yıkıcı etkisiyle devam ediyor. Çatışma bölgelerinden art arda son dakika haberleri gelmeye devam ederken iki ülkenin çatışmayı kendi lehine bitirmek için diplomatik girişimleri de sürüyor.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, dünya kamuoyunu savaşa karşı çıkmak için her fırsatta yardıma çağırırken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Rusya ile ilişkileri iyi ülkelerle görüşmeye devam ediyor.KAZAKİSTAN’DAN ASKER İSTEDİ

Putin, Rusya’ya bağlı Ççeçen birlikleri Ukrayna’ya gönderme kararı aldıktan sonra Kazakistan’dan da asker talebinde bulunduğu ortaya çıktı.

İSTEĞİ REDDEDİLDİ

Putin’in Ukrayna işgali için asker talebinde bulunduğu Kazakistan’dan ise bu isteğine olumsuz cevap aldığı.  Rusya, geçtiğimiz aylarda Kazakistan’da yaşanan toplumsal olayların bastırılması için asker yardımında bulunmuştu.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Trafik kazası geçiren Rıza Kayaalp’ten açıklama

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Yozgat’ta bir kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasıyla ilgili açıklama yapan Milli …

Bir cevap yazın