Çeçen askerler Ukrayna’ya gitmek için Grozni’de toplandı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz
Çeçenistan’ın başkenti Grozni’de, Rusya’nın Ukrayna’da başlattığı savaşa katılmak için bir araya gelenler görüntülendi.

Dün sabah saatlerinde Rusya’nın Ukrayna’ya girmesiyle başlayan savaşta 2’inci güne girildi. Rus ordusu, resmi olarak tanıdığı ayrılıkçı gruplar ile Ukrayna ordusuna ait kritik bölgeleri alırken Rusya’dan, Ukrayna’ya askeri sevkiyatlar devam ediyor.

Çeçenistan Cumhuriyeti lideri Muhammed Kadirov, Rus ordusunun yaptığı askeri harekatı desteklemek için Çeçenistan ordusunu Ukrayna sınırına göndereceğini açıklamıştı.

Vladimir Putin’in desteği ile Çeçenistan’ın başına getirilen Muhammed Kadirov, Çeçen birliklerin savaşta kritik rol oynayacağını vurgularken, bugün konuyla ilgili yeni görüntüler gelmeye başladı.

Çeçenistan’ın başkenti Grozni’den gelen görüntülere göre, Rusya’nın Ukrayna’da başlattığı savaşa katılmak için Ukrayna’ya gidecekler bir meydanda toplandı.  Askerler toplanmanın ardından Ukrayna’ya doğru savaşmak üzere yola çıktı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HDP’li vekiller aranan teröristle birlikte açıklama yaptı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz PKK destekçilerinin Irak’ta düzenlediği ödül törenine katılan HDP’li milletvekilleri Sezai Temelli …

Bir cevap yazın