Tarkan’ın şiyasi mesaj içerikli iddialı şarkısı “Geççek” kimin işine yaracak?

Tarkan’ın pandemi döneminde yazdığı ve piyasaya yeni çıkardığı ‘Geççek’ şarkısının sözleri kafalarda soru işareti oluşturdu. Ünlü şarkıcı, sözleri ile dikkat çeken şarkı için, “Şarkıyı ruh halimin iyi olmadığı pandemi döneminde yazdım” derken, Tarkan’ın bu şarkısı muhalefet kanadından destek gördü.  Geççek şarkısını yorumlayan Gazeteci Nagehan Alçı ise, şarkının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın lehine olacağı yorumunda bulundu.
En son albümünü 2017 yılında çıkaran Tarkan, uzunca bir süredir Almanya’da yaşıyor ve şarkı çıkartmıyordu. ‘Geççek’ şarkısı ile piyasaya yeniden adım atan ünlü şarkıcı yeni şarkısını bugün çıkardı. Sözleri ile dikkat çeken şarkı hakkında pek çok iddia ortaya atıldı.
POLİTİK MESAJ MI İÇERİYOR?
Tarkan geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımda “Geri sayım başladı…Yeni şarkı geliyor” notuyla yeni şarkısını duyurmuştu. Ünlü şarkıcı, sosyal medya hesabı üzerinden, “Geççek” adlı şarkısının 17 Şubat tarihinde yayınlanacağını söylemişti.
Şarkının çıkması üzerine sözleri oldukça dikkat çekti ve politik mesaj içerdiğini düşünen büyük bir kitle oluştu. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener şarkıyı Twitter hesabında paylaşarak şunları yazdı: Çoğu gitti, az kaldı.
Öte yandan şarkının sözlerinden medet uman ve ülkenin menfaatine yaracak hiç bir projeleri olmayan muhalefetin bu paylaşımı tepkiler eyol açtı. Tarkan’ın muhalefet kanadından destek gören Geççek şarkısını yorumlayan Gazeteci Nagehan Alçı, şarkının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın lehine olacağı yorumunda bulundu.
Şarkıcı Tarkan, dün Geççek isimli yeni şarkısını dijital platformlarda yayınladı.  Şarkının sözlerinde dikkat çeken siyasi mesajlar, muhalefet tarafından büyük beğeni topladı. Muhalefetten birçok siyasi isim yeni şarkıyı tebrik ederek desteklerken, farklı yorumlar da katıldı.  Gazeteci Nagehan Alçı, şarkının Recep Tayyip Erdoğan’ın lehine olacağı yorumunu yaparak olayı farklı bir açıdan ele aldı.
“ERDOĞAN’A FAYDALI OLACAK BİR İŞ YAPMIŞ”
Muharrem İnce’nin 2018’deki seçimlerde kalabalık mitinglerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oylarını yükselttiğini dile getiren Nagehan Alçı, bu tarz bir şarkının da aynı etkiyi yaratacağına dair düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:
“Tarkan’ın ‘Geççek’ klibini iki kere izledim. Sevdiğim bir sanatçı olan Tarkan-bilmeden-Recep Tayyip Erdoğan’a faydalı olacak bir iş yapmış, RTE’den kopan ama ortada kalan kararsızları yeniden RTE çatısı altında toplama işlevinde bir şarkıya imza atmış.
“OYUNU ARTIRACAK”
‘Geççek’ şarkısını Muharrem İnce’nin 24 Haziran 2018 öncesi muazzam kalabalık olan İstanbul ve İzmir mitinglerine benzettim. Bu iki miting de Tayyip Erdoğan’ın oyunu artırmıştı. ‘Geççek’ Cumhur ittifakı tabanında aynı etkiyi yaratacak bir klip.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Dünyanın en değerli kulübü yeniden Real Madrid

Marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’ın yaptığı araştırmaya göre, geçen yıl birinciliği Manchester City’e kaptıran Real …

Bir yanıt yazın