Putin’den Macron’un muhabirine fırça: Benimle savaşmak istiyor musunuz?

Rus lider, Macron ile ortak basın toplantısında, “Rusya ile NATO arasındaki bu savaşı istiyor musunuz?” diye sordu.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin’de Fransız mevkidaşı Emmanuel Macron ile görüşmesinin ardından kameraların karşısına geçti.
Kiev-Moskova hattında savaş çıkacağı söylentileri dünya gündemindeki sıcaklığını korurken Putin’in, basın toplantısı sırasında gergin olduğu görüldü.
“RUSYA-NATO SAVAŞINI İSTİYOR MUSUN?”
Putin, Fransız bir gazetecinin Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilime ilişkin sorusuna kızdı. “NATO ile savaşa mı gireceğiz?” sorusunu yönelten Putin, gazeteciyi işaret ederek, “Sana sormak isterim. Bu savaşı istiyor musun? Okurların, izleyicilerin Rusya ile NATO arasındaki bu savaşı istiyor mu?” ifadelerini kullandı.
“NATO İLE ASKERİ GÜCÜMÜZ KIYASLANAMAZ” AÇIKLAMASI
Ukrayna’nın NATO’ya katılma ihtimalini değerlendiren Putin, “Askeri yollarla Kırım’a dönmeye karar verirlerse Avrupa ülkeleri otomatik olarak Rusya ile savaşa girer.” dedi.  Rus lider, ülkesinin ve NATO’nun askeri gücünün kıyaslanamayacağını da savundu.
“NÜKLEER SÜPER GÜCÜZ, SAVAŞIN KAZANANI OLMAZ”
Rusya’yı “nükleer süper güç” olarak tanımlayan Vladimir Putin, olası bir savaşın kazananı olmayacağını sözlerine ekledi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

5 günde bin 177 düzensiz göçmen yakalandı dınır dışı edildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Kalkan-19” operasyonları kapsamında 30 büyükşehrin tamamında gerçekleştirilen denetimlerde bin 177 düzensiz …

Bir yanıt yazın