Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu geçici olarak görevden alındı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Koronavirüs testi pozitif çıkan ve evinde istirahat eden Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, geçici olarak görevden alındı. Seymenoğlu’nun yerine Merkez Valisi Osman Kaymak atandı.
Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Buna göre Seymenoğlu, geçici olarak görevden alındı…
KORONAVİRÜS YÜZÜNDEN GÖREVDEN ALINDI
Vali Seymenoğlu’nun görevden alınmasının nedeni ise şehirde yaşanan elektrik kesintileri değil, koronavirüs…
Isparta Valiliği’nden Ensonhaber’e yapılan açıklamaya göre; koronavirüs testi pozitif çıkan ve evinde istiharat eden Seymenoğlu’nun, 15 gün kadar dinleneceği, o nedenle yerine başka bir ismin atamasının yapıldığı öğrenildi.
YERİNE MERKEZ VALİSİ ATANDI
Seymenoğlu’nun yerine ise Ankara’dan Merkez Valisi Osman Kaymak atandı. Geçici görevle Isparta’ya gönderilen Kaymak’ın, daha önce Tunceli ve Samsun’da valilik yaptığı, 2020’deki kararnameyle merkeze çekildiği belirtildi.
İÇİŞLERİ: GÖREVDEN ALMA VEYA ATAMA SÖZ KONUSU DEĞİLDİR
İçişleri Bakanlığı’ndan, Isparta Valiliği’nde görev değişikliği ile ilgili açıklama geldi.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Valimiz Sayın Ömer Seymenoğlu, Isparta’da yoğun kış şartları mücadele döneminde görevinin başındayken, koronavirüse yakalanmış ve evinde karantina altına girmiştir. İlde yoğun kar yağışı nedeniyle sürdürülen çalışmalarda ilk günden beri bulunan İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın İsmail Çataklı ile yapılan istişareler sonucunda afetle mücadelenin aksamaması ve kamu hizmetlerinin devam etmesi için eski Samsun Valisi, Bakanlığımız Vali Mülkiye Müfettişi Sayın Osman Kaymak, 5 Şubat itibari ile valimizin karantina süresince Isparta Vali vekilliğine görevlendirilmiştir. Uygulama rutin bir uygulama olup, görevden alma veya atama söz konusu değildir.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Gaze’ye yardımlar için yeni adımlar atılıyor!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Türkiye’nin Gazze’deki sivillere yönelik yardım girişimleriyle birlikte, bölgeye gıda girişinin kolaylaşması …

Bir cevap yazın