Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu’ndan diplomata balık-rakılı ziyafete destek!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz
Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, İstanbul’da yaşanan kar felaketi sırasında İBB Başkanı İmamoğlu’nun balıkçıya gitmesini ‘doğal’ karşıladı.

Son dönemde güçlendirilmiş parlamenter sistem görüşmeleri etrafında muhalefet liderleri sık sık bir araya geliyor.  Bu kez muhalefetin AK Parti’den ayrılarak parti kuran iki lideri, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan görüştü.

DEVA Partisi binasında gerçekleştirilen toplantının ardından iki lider de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İstanbul’da hayatı durduran kar yağışı sırasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir balıkçıda yemek yediği tartışmaları sorulan Babacan ve Davutoğlu tepkilerin doğru olmadığını söyledi.

Davutoğlu, “Herhangi bir dış temsilci ile görüşmesinde bir sorun yoktur. Türkiye açık bir toplum olmak durumundadır. Bunun olağanüstü bir görüşme olarak sunulması doğru değil.” dedi.

İktidara yüklenen Babacan ise, “Particilik bırakılacak. Yemek vs. hükümetin propagandası olarak görüyorum. Bizim Londra büyükelçimizde gider Londra’da görüşürüz. Bundan daha doğal bir şey yok. Propaganda makinesinin büyütmesi olarak görüyorum.” diye konuştu.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Trafik kazası geçiren Rıza Kayaalp’ten açıklama

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Yozgat’ta bir kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasıyla ilgili açıklama yapan Milli …

Bir cevap yazın