Başkan Erdoğan: Sorunların hepsinisi biliyoruz, çözülmedik sorun bırakmayacağız

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz
Cumhurbaşkanı Erdoğan “Son dönemde vatandaşlarımızdan gelen serzenişleri biliyoruz. Çözümü için gerekeni yapıyoruz. Bu ülkenin insanlarının çözülmedik sorununu bırakmayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine toplantısı 2 saat 45 dakika sürdü.

“ÇÖZÜLMEDİK SORUN BIRAKMAYACAĞIZ”

Toplantı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, son dönemde vatandaşlardan gelen serzenişleri bildiğini belirterek şunları söyledi:

“Bunların da çözümü için gereken hazırlıkları yapıyoruz. Bu ülkenin insanlarının çözülmedik sorununu bırakmayacağız”Erdoğan’ın konuşmalarından satırbaşları;“En büyük zararı 28 Şubat’ın verdiği Mesleki Eğitim Sistemi’ni ayağa kaldırma çabamızla ülkemizin en önemli bir sorunun daha giderildiğini düşünüyorum.

Gençlerin geleceklerini görebilmelerini sağlayacak Mesleki Eğitim Sistemi Modeli’nin hayırlı olmasını diliyorum. Bu törende bir araya geldiğimiz sanayicilerin hedeflerimize inanma konusundaki gayretine, inancına şahit oldu. Önümüzdeki sene bu zamanlarda bambaşka bir Türkiye fotoğrafıyla milletimizin huzuruna çıkacağız. Türkiye’nin büyüyerek dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmeyi hedeflediği bir dönemde mesleki eğitim konusunda atılan adım çok önemlidir.

Türkiye BM’ye bağlı UNESCO tarafından hazırlanan Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne en çok eser kaydettiren ülkedir. Savunma Sanayii İcra Toplantısı’nda öncelik vereceğimiz huşuları belirledik, karara bağladık.Küçük sarsıntılarla yerle yeksan olan Türkiye fotoğrafı geride kalmıştır. Kendi hedeflerimizden kopmadan yolumuza devam edebiliyoruz. Bunun son örneğini son dönemde suni bir panik haliyle ortaya çıkan döviz dalgalanması hepimizin şahit olduğu bir olaydır. Açıkladığımız tedbir paketiyle panik havasını dağıttık. Ekonomimizdeki hedefleri engellemek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.

Kur korumalı mevduat milletimizden yoğun ilgi gördü. Kur korumalı mevduata katılım 163 milyar TL olmuştur. Küresel sınamalara karşı hazırlıklı dönemden geçiyoruz.Ülkemizin bir daha geçen aylardaki dalgalanmayı yaşamaması için gereken her türlü tedbiri alıyoruz. Aç gözlülük yapanlara hareket alanı bırakmamakta kararlıyız. 

Kısır hesaplarla hareket ederek, içinden geçtiği kritik süreçte ülkemize zarar verenleri affetmeyeceğiz.Kredi Garanti Fonu desteğiyle, istihdamı koruma ve geliştirme öncelikli işletme ve yatırım kredileri vermeye yönelik paketin hazırlığı bitmek üzere. Bankaların, darphanenin ve altın rafinerilerinin içinde yer aldığı mekanizmayla vatandaşlarımızın altınlarını sisteme sokmalarını temin edeceğiz.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HDP’li vekiller aranan teröristle birlikte açıklama yaptı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz PKK destekçilerinin Irak’ta düzenlediği ödül törenine katılan HDP’li milletvekilleri Sezai Temelli …

Bir cevap yazın