Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Bu gücü kimde buluyor? Pervin Buldan, mahkemede hakime parmak salladı!..

Bu gücü kimde buluyor? Pervin Buldan, mahkemede hakime parmak salladı!..

Deniz Poyraz’ın ölümüne ilişkin görülen davada katil zanlısına hakim tarafından soru sorulma biçimine sinirlenen Pervin Buldan, hakime parmağını sallayarak bağırdı.

17 Haziran’da, İzmir’in Çankaya semtinde bulunan bir iş hanının 2’inci katındaki HDP İl Başkanlığı’nda saldırı gerçekleşti. HDP binasına giden eski sağlık çalışanı Onur Gencer, parti binasında çay servisi yapan annesinin rahatsızlığı nedeniyle 1 günlüğüne binada görev alan Deniz Poyraz’ı öldürdü.  Daha sonra polis ekipleri tarafından yakalanarak tutuklu yargılanan Onur Gencer, bugün hakim karşısına çıktı.

HAKİME SESİNİ YÜKSELTTİ

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın, katıldığı mahkemede hakime sesini yükseltmesi dikkat çekti. Hakime parmak sallayarak bağıran Pervin Buldan, hakimin katil zanlısı Onur Gencer’e soru sorma biçimine sinirlendiğini söyledi.

“BUNA KATİL GİBİ DAVRANIN”

Buldan’ın sesini yükselterek kullandığı, “Bu kadar sakin soru soramazsınız. Buna katil gibi davranın. Bu adam IŞİD’den eğitim aldı.” sözleri, yanındakiler tarafından alkışlandı.  Görüntüler, HDP’nin resmi Twitter hesabından paylaşıldı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Nebati ekonomistler ve akademisyenlerle bir araya geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ekonomistler ve akademisyenlerle Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde bir görüştürme gerçekleştirdi. Bakan Nebati toplantı sonrası yaptığı açıklamada "Değerli akademisyenlerimiz ve ekonomistlerimiz ile oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Öncelikli hedefimiz olan finansal sektörde istikrar ve güveni sürdürülebilir kılmak amacıyla tüm paydaşlarımızın desteğini ve yol gösterici tavsiyelerini önemsiyoruz." ifadelerini kullandı. Hazine ve [...]

%d blogcu bunu beğendi: