Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / İYİ Partili Durmuş Yılmaz’dan doların çağrısı! Bu nasıl milliyetçilik?

İYİ Partili Durmuş Yılmaz’dan doların çağrısı! Bu nasıl milliyetçilik?

İYİ Parti milletvekili Durmuş Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrası döviz kurundaki hızlı düşüşün yeni bir alım fırsatı yaratacağını söyledi.

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomiye ve yeni döviz planına dair yaptığı açıklamalarla piyasaları rahatlattı.

Erdoğan’ın açıklamaları birçok çevre tarafından olumlu bulunurken, muhalefet cephesinde temkinli yorumlar yapıldı.

Halk TV’de canlı yayına katılan Eski Merkez Bankası Başkanı, İYİ Partili Durmuş Yılmaz, piyasalara müdahale olduğunu, değişen bir şey olmayacağını savunarak şunları söyledi:

“Bu bir alım fırsatıdır. Piyasa Erdoğan’ın bu söylemlerini satın almadı, şu anda piyasaya kesin bir müdahale var. Başka bir şey değildir. Bence kaldığı yerden bu iş devam edecektir.”

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Fonlanan muhalif kuruluşların yeni listesi yayınlandı

Türkiye'deki muhalif medya kurumlarına ve diğer kuruluşlara para aktaran vakıf ve ajansın yeni listesi yayınlandı. Listede Ruşen Çakır'ın Medyascope'u yer almadı. Amerikan Chest Foundation'ın yayınladığı verilere göre, son 10 yıl içinde Türkiye'deki kuruluşlara sağlanan destek miktarı belirlenmişti. İçlerinde Hrant Dink Vakfı, Bianet, İKSV, Mezopotamya, Medyascope ve 140Journos gibi birçok iktidar karşıtı medya grubuna yüksek miktarlarda "bağış" [...]

%d blogcu bunu beğendi: