Akaryakıt fiyatlarına gece yarısı yapılacağı açıklanan zam geri alındı

Akaryakıt fiyatlarına gece yarısı yapılacağı açıklanan zam geri alındı. Dolar/TL kurundaki yükseliş, petrol fiyatlarında da artışa neden olmuştu.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), bu gece yarısından itibaren akaryakıt fiyatlarına yeni bir zam yapılacağını duyurmuş, zamla birlikte; benzinin litre fiyatında 62, motorinin litre fiyatında 55 ve LPG’nin litre fiyatında 57 kuruş fiyat artış yaşanacaktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından dolar kurunda sert düşüş yaşandı.  Kurda yaşanan düşüş nedeniyle EPDK’dan akaryakıt zamlarıyla ilgili bir son dakika açıklaması geldi.

EPDK’dan yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ekonomik tedbirlerin ardından dövizde yaşanan düşüş sebebiyle akaryakıt fiyatlarına bu geceden itibaren yapılacak artışlar durdurulmuştur. Dövizde yaşanan düşüş en kısa sürede pompa fiyatlarına da yansıyacaktır” denildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Futbol dünyasını tokatlayan tokatlayana!

Yüksek kar vaadiyle 10 kişiyi 300 milyon TL dolandırdığı ileri sürülen, intihar girişiminde bulunup sonrasında …

Bir yanıt yazın