Akaryakıt fiyatlarına gece yarısı yapılacağı açıklanan zam geri alındı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz
Akaryakıt fiyatlarına gece yarısı yapılacağı açıklanan zam geri alındı. Dolar/TL kurundaki yükseliş, petrol fiyatlarında da artışa neden olmuştu.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), bu gece yarısından itibaren akaryakıt fiyatlarına yeni bir zam yapılacağını duyurmuş, zamla birlikte; benzinin litre fiyatında 62, motorinin litre fiyatında 55 ve LPG’nin litre fiyatında 57 kuruş fiyat artış yaşanacaktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından dolar kurunda sert düşüş yaşandı.  Kurda yaşanan düşüş nedeniyle EPDK’dan akaryakıt zamlarıyla ilgili bir son dakika açıklaması geldi.

EPDK’dan yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ekonomik tedbirlerin ardından dövizde yaşanan düşüş sebebiyle akaryakıt fiyatlarına bu geceden itibaren yapılacak artışlar durdurulmuştur. Dövizde yaşanan düşüş en kısa sürede pompa fiyatlarına da yansıyacaktır” denildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Nureddin Nebati: Gayrimenkulde fiyat artışını mercek altına aldık

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Nureddin Nebati, gayrimenkul sektöründe olağan dışı fiyat artışlarının mercek altında olduğunu, …

Bir cevap yazın