Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / Ticaret Bakanlığı, İzmir’de stokçu bir bayiye 545 bin 550 TL’lik idari para cezası kesti

Ticaret Bakanlığı, İzmir’de stokçu bir bayiye 545 bin 550 TL’lik idari para cezası kesti

Sıfır araçların al-satçıların elinde karaborsaya düşmesi sonrası Ticaret Bakanlığı’nca İzmir’de bir otomotiv bayiine stokçuluk yaptığı gerekçesiyle 545 bin 550 TL’lik idari para cezası verildi.
Sıfır araçların al-satçıların elinde karaborsaya düşmesi sonrası bir otomotiv bayiine stokçuluk cezası geldi.
Ticaret Bakanlığı, Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu’nca İzmir’de bir otomotiv bayiine stokçuluk yaptığı gerekçesiyle ceza üst sınırı olan 545 bin 550 lira idari para cezası verildiğini duyurdu.
Bakanlıktan tarafından yapılan açıklamada, tüm sektörlerde tüketicilerin temel ihtiyaçlarını karşılamak için zorunlu olan ve hizmetlerde yapılan haksız fiyat artışları ile tüketicilerin mallara ulaşmasının engellenmesine sebep olan stokçuluk faaliyetlerine yönelik suiistimallerin yakından takip edildiği kaydedildi.
Açıklamada, arz talep dengesiyle uyuşmayan fiyat artışlarına ve kurallı serbest piyasayı bozucu faaliyetlere karşı caydırıcı tedbirler alındığı belirtilerek, bakanlık tarafından mevzuat çerçevesinde tüm imkanların seferber edildiği aktarıldı.
Kurdaki yükselişi fırsat bilen bazı bireysel ve kurumsal satıcıların, piyasadaki sıfır araçları kullanmamak üzere satın alıp, değerlenmesini bekledikten sonra sıfırından daha pahalı bir şekilde ikinci elden sattığını ifade etmiştik.
Özellikle 300 bin TL ila 450 bin TL’nin üzerindeki araçlar hızlıca tükenip, bulunamaz hale geliyor.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

10 ilde 453 yerleşim birimine ulaşım kapandı

Olumsuz hava koşulları ve kar nedeniyle Sivas, Bingöl, Van, Muş, Bitlis, Hakkari, Erzurum, Kars, Kastamonu ve Siirt'te 453 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor. Yurt genelinde devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Sivas İl Özel İdaresinden yapılan açıklamaya göre, dün geceden itibaren etkisini gösteren kar yağışının ardından Doğanşar, İmranlı, Koyulhisar, Suşehri ve Ulaş ilçelerine bağlı 39 [...]

%d blogcu bunu beğendi: