Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / TBMM’den HDP’li vekile ‘Kürdistan’a özgürlük’ cezası!

TBMM’den HDP’li vekile ‘Kürdistan’a özgürlük’ cezası!

HDP Şanlıurfa Milletvekili Nusrettin Maçin’e, Meclis’te, “Kürdistan’a özgürlük ve iktidara geleceğiz” sözleri nedeniyle TBMM İçtüzük gereği Genel Kurul’a üç birleşim katılmama cezası verildi.

TBMM Genel Kurulu’nda bütçe görüşmeleri devam ediyor.  HDP Şanlıurfa Milletvekili Nusrettin Maçin, TBMM Genel Kurulu’nda söz almak üzere kürsüye çıktı.

Maçin, konuşması esnasında, “Kürdistan’a özgürlük” ifadesini kullandı. Maçin’in bütçe görüşmelerindeki konuşmasındaki sözleri tepkiye neden oldu.  Tutanakların incelenmesinin ardından bu sözün tutanaklardan çıkarılmasına, Maçin’e de İçtüzük kurallarına aykırılıktan 3 birleşim çıkarma cezası verilmesi Genel Kurul oyuna sunularak kabul edildi.

Oylamanın ardından Maçin, Genel Kurul salonu dışına çıkmaya davet edildi.  Maçin Perşembe, Cuma ve cumartesi günkü genel kurul oturumlarına katılamayacak.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

AK Parti’den dikkat çeken ilk metaverse toplantısı!

AK Parti'deki ilk metaverse toplantısı, Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş ile AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri'nin katılımıyla gerçekleşti. AK Parti TBMM Grup Başkanvekilleri Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş ile AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, ilk metaverse toplantısında bir araya geldi. FARKLI ODALARDAN [...]

%d blogcu bunu beğendi: