Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Benzine 77 kuruş, motorine ise 31 kuruş zam geldi!

Benzine 77 kuruş, motorine ise 31 kuruş zam geldi!

Gece yarısından itibaren pompaya yansıyacak şekilde, benzine 77 kuruş, motorine ise 31 kuruş zam yapıldı.

Akaryakıt fiyatlarına zam gelmeye devam ediyor.  Son dönemde peş peşe gelen zamlara yenileri eklendi. Dün motorine gelen 66 kuruşluk zammın ardından bugün de motorine 31,  benzine de 77 kuruş zam geldi.

Resmi açıklama, Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan (EPGİS) yapıldı.  Açıklamada, “09/12/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; benzinde 77, motorinde 31 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” denildi.

Son zamlarla birlikte, Ankara’da ortalama 9,64 liradan satılan benzinin litre fiyatı 10,41 lira olacak.  Benzinin litresi İstanbul’da 9,59 liradan 10,36 liraya, İzmir’de 9,66 liradan 10,43 liraya çıkacak.  Ayrıca, Ankara’da ortalama 10,07 liradan satılan motorinin litre fiyatı 10,38 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 10,01 liradan 10,32 liraya, İzmir’de 10,09 liradan 10,40 liraya çıkacak.

Böylelikle hem benzin hem de motorin fiyatları, son zamlarla birlikte çift haneli sayılara ulaşmış oldu. Son zamlarla birlikte iki aylık zaman diliminde motorin yüzde 41 oranında, 3 lira zamlanmış oldu.  Bu oran benzinde ise yüzde 32,5’e ulaştı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

AK Parti’den dikkat çeken ilk metaverse toplantısı!

AK Parti'deki ilk metaverse toplantısı, Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş ile AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri'nin katılımıyla gerçekleşti. AK Parti TBMM Grup Başkanvekilleri Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş ile AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, ilk metaverse toplantısında bir araya geldi. FARKLI ODALARDAN [...]

%d blogcu bunu beğendi: