Park halinde bulunan araçların depolarından akaryakıt çalan ve piyasa değeri altından satan şahıs operasyonla yakalanırken, aramalarda 2 ton akaryakıt ele geçirildi. Akaryakıt fiyatlarındaki artış, hırsızları da harekete geçirdi... Hırsızların yeni yöntemi, park halindeki araçlardan yakıt çalmak oldu.   İstanbul İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT); O.Ş. isimli bir şahsın İstanbul [...]

İstanbul’da park halindeki araçtan benzin çalan hırsız bu kez kaçamadı

Park halinde bulunan araçların depolarından akaryakıt çalan ve piyasa değeri altından satan şahıs operasyonla yakalanırken, aramalarda 2 ton akaryakıt ele geçirildi.

Akaryakıt fiyatlarındaki artış, hırsızları da harekete geçirdi… Hırsızların yeni yöntemi, park halindeki araçlardan yakıt çalmak oldu.   İstanbul İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT); O.Ş. isimli bir şahsın İstanbul ve çevre illerde tenha yerlere park edilmiş kamyon, tır türevi araçların depolarından akaryakıt çaldığı ve daha sonra irtibatlı olduğu şahıslara çalıntı akaryakıtları piyasa değerinin altında sattığı bilgisini aldı.

JASAT DÜĞMEYE BASTI

Elde edilen bilgiler doğrultusunda çalışma başlatan İstihbarat Şube ve JASAT ekipleri; şüpheli şahsın Bahçelievler’de ruhsatsız bir yediemin otoparkı işlettiğini, çalınan akaryakıtların bu otoparkta depolandığını ve satışının buradan yapıldığını belirledi.

Söz konusu otoparka baskın düzenleyen jandarma ekipleri; otoparkta bulunan binanın arka tarafına gizlenmiş vaziyette 3 adet birer tonluk tanklar içerisinde 2 ton çalıntı akaryakıt, 4 adet ruhsatsız tabanca ile çok sayıda tabanca fişeği ele geçirdi.

Zanlı O.Ş.’nin otoparkını adeta bir akaryakıt istasyonu haline getirdiği, ele geçirilen tankların üzerine araçlara satış yapabilmesi için pompa sistemi, satışı yapılan akaryakıtın miktarını belirleyen ve fiyatlandırma yapabilen sayaç sistemi kurduğu tespit edildi.

O.Ş. ifadesinin alınmasının ardından adli makamlara sevk edilirken, bağlantılı olduğu kişilerin tespitine yönelik çalışmalar devam ediyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

“Çember-17” operasyonlarında aranan 2 bin 756 firari yakalandı

81 ilde 4 gündür devam eden “Aranan Şahıslara Yönelik” düzenlenen “Çember-17” operasyonlarında arama kaydı bulunan …

Bir yanıt yazın