Home / Bugünün Manşetleri / CHP Lideri Kılıçdaroğlu, yine erken seçim çağrısını tekrarladı!

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, yine erken seçim çağrısını tekrarladı!

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seçime zorlamak için elinden ne geliyorsa yapacağını söylerken, AK Partili vekiller Uğur Aydemir ve Zülfü Demirbağ’ın açıklamalarını eleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, programlarını iptal ettikten sonra olağanüstü şekilde topladığı partisinin MYK toplantısının ardından kameraların karşısına geçti.

Türkiye’nin ekonomik durumunu eleştiren Kılıçdaroğlu, AK Partili vekiller Uğur Aydemir ve Zülfü Demirbağ’ın tepki çeken açıklamalarını hatırlattı.

Aydemir’in “Belki soğan ekmek yiyeceğiz aylarca ama güvenliğimizden asla kimseye taviz vermeyeceğiz.” Zülfü Demirbağ’ın da “Ekonomik sıkıntı çekebiliriz. Normal şartlarda ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız.” açıklamaları büyük tepkiye neden olmuştu.

Vatandaşların büyük bir çoğunluğunun tepkisine neden olan bu açıklamalar için Kılıçdaroğlu, “Hani diyor ya efendim ‘1 kilo et yemeyin 100 gram yiyin, ne olacak.’ Efendim ‘biz yemek yemeyiz de soğan yeriz.’ Sen düne kadar soğan mı yiyordun? Kilolarca et yediğinizi de biliyoruz. İsrafı da biliyoruz. Sizin neler yaptığınızı da biliyoruz.” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu konuşmasında, iktidara yüklenerek erken seçim talebini tekrarladı.

Muhalefet Lideri, “Milletten niye korkuyorsun? Demokrasiden, sandıktan niye korkuyorsun? Yönetme gücünü kaybettin. Ne yaptığını bilmiyorsun. Danışacağın kimse kalmadı. Sandığı getir. Seçime zorlamak için elimden ne geliyorsa yapacağım. Erken seçim talebi artık milletin talebidir. Millet seçim istiyor.” dedi.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Check Also

Adalet Bakanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleşti

Cumhurbaşkanlığı kararıyla affını isteyen Abdulhamit Gül, Adalet Bakanlığı'ndaki törende görevini yerine getirilen Bekir Bozdağ'a devretti. Resmi Gazete'de yayınlanan kararla, Adalet Bakanlığı'na Abdulhamit Gül'ün yerine Bekir Bozdağ atandı. Atama kararı sonrasında öğle saatlerinde görev değişim töreni gerçekleşti. Törende konuşan Abdulhamit Gül şu ifadeleri kullandı: "Bundan yaklaşık 4 buçuk yıl önce görevi devraldığım Bekir Bozdağ beye görevi [...]

%d blogcu bunu beğendi: