Home / Bilim ve Teknoloji / Erzurum’da yerin 6.94 kilometre derinliğinde 5.1 şiddetinde deprem!

Erzurum’da yerin 6.94 kilometre derinliğinde 5.1 şiddetinde deprem!

Merkez üssü Köprüköy ilçesi olan deprem yaşandı. Erzurum Valisi Memiş, bölgedeki son durumu paylaştı. Bakan Kurum, incelemeler için ekipleri bölgeye sevk ettiklerini duyurdu.

İki gün önce Düzce’de yaşanan depremin ardından bu kez Erzurum sallandı.

Köprüköy ilçesinde 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

AFAD’a göre, saat 15.40’ta kaydedilen sarsıntı, yerin 6.94 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Erzurum Valisi Okay Memiş, “Jandarma, Kaymakam ve Belediye yetkililerimiz bütün köyleri tarıyor. Üç köyden yıkıma ilişkin ihbarlar geldi. Ancak can kaybına ilişkin Allah’a şükür olumsuz bir durum yok. Bundan sonra da beklemiyoruz açıkçası.” dedi.

YETKİLİLER BÖLGEYE HAREKET ETTİ

Tüm imkanlarla bölgeye doğru hareket halinde olduklarını belirten ve kendilerine ulaşan yaralı bilgisinin olmadığını dile getiren Vali Memiş, yıkıntıların yaşandığı yerlerde devletin bütün imkanlarını en kısa sürede seferber edeceğini söyledi.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Check Also

Adalet Bakanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleşti

Cumhurbaşkanlığı kararıyla affını isteyen Abdulhamit Gül, Adalet Bakanlığı'ndaki törende görevini yerine getirilen Bekir Bozdağ'a devretti. Resmi Gazete'de yayınlanan kararla, Adalet Bakanlığı'na Abdulhamit Gül'ün yerine Bekir Bozdağ atandı. Atama kararı sonrasında öğle saatlerinde görev değişim töreni gerçekleşti. Törende konuşan Abdulhamit Gül şu ifadeleri kullandı: "Bundan yaklaşık 4 buçuk yıl önce görevi devraldığım Bekir Bozdağ beye görevi [...]

%d blogcu bunu beğendi: